ako pripojit Motorolu L6 cez USB port ?

Sekcia: Hardware a Drivery 10.08.2006 | 16:06
Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
Neviete mi niekto poradit, ako pripojit mobilny telefon Motorola L6 cez USB port ? USB kluc vidim ako /dev/sda1. Skusal som to namountovat cez terminal - mount /dev/sda1 /media/phone, vyzaduje to vsak odo mna suborovy system. Viem ze to ma aj bluetooth, ale ja ho v masine nemam a nemienim vyhodit par stoviek za nejaky bluetooth adapter, ked mam USB kabel. Pod winshitom som doinstaloval driver pre motorolu L6 (fachci aj na L7) a potom cez Cell Phone manager som sa dostal do MT. Urcite to pojde aj pod linuxom :-) Bezim na ubuntu 6.10, KDE, jadro ubuntu 2.6.15-23-k7.
    • Re: ako pripojit Motorolu L6 cez USB port ? 11.07.2006 | 21:43
      majo984   Návštevník
      skusal si ten soft pre mrkvosoft rozbehat pod wine?
      • Re: Re: ako pripojit Motorolu L6 cez USB port ? 10.08.2006 | 16:06
        tomolc   Návštevník
        praca s telefonom je jednoducha testovane na suse 10.1 1 - nainstalujete KmobileTools 2 - pripoite telefon 3 - ak ho náhodou nenájde automaticky tak v setupe vyberiete príslusné zariadenie nasledovne: spustite kde infocenter a pozriete si zoznam hardvéru. nájdete motorolu a pozriete pod čím je v systéme teda: DEV/nieco a to zadáte do setupu kmobiletools do sekcie zariadenie mne isli posielat sms volat viac som zatial neskúsal ale malo by to fungovat aj s korganizer
        • Re: ako pripojit Motorolu L6 cez USB port ? 10.04.2007 | 22:44
          Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
          Cez lsusb mi vypisal :
          Bus 004 Device 002: ID 22b8:4902 Motorola PCS E398 GSM Phone
          Pomocou dmesg som si dal vypisat ako vidi system moj MT. videl ho ako /dev/ttyACM0
          v kmobiletools som si to potom nadstavil a uspesne som poslal sms, tak sa idem hrat dalej :-)