Instalacia rpm a chybajuce balicky

Sekcia: Ostatné 16.03.2005 | 12:15
Tibor   Návštevník
Chcem si nainstalovat v mandrake linux nejaky balicky, ale chybaju mi nejake suvisle balicky k mojmu programu. Vsetko robim cez urpmi, takze to robim spravne a i tak mi nenavrhne instalovat chybajuce balicky, ktore mi nedovolia pokracovat v instalacii. V com moze byt problem. Vypisuje mi to nasledovne chyby: nemoze pokracovat z dovodu nesplneneho libcurl.so.2 nemoze pokracovat z dovodu nesplneneho libssl..so.4
    • Re: Instalacia rpm a chybajuce balicky 15.03.2005 | 23:34
      csantibo   Návštevník
      Mas nesplnene zavislosti. Ak si chces nainstalovat neaky program z RPM balicka tak sa moze stat ze ten program zavisi este od inych balickov.A tie si musis najprv nainstalovat.Tu je odkaz na stranku kde tie balicky najdes. http://rpm.pbone.net/ A este nieco ,nie je rpm balicek ako rpm balicek.Tym chcem povedat ze vzdy si hladaj balicky ktore su na tvoju distribuciu.cize ak pouzivas napr mandrake 10.1 tak si hladaj pokial je to mozne balicky prene na tuto verziu.Vtedy vypisuje najmenej takychto hlaseni o nesplnenych zavislostiach.
      • Re: Re: Instalacia rpm a chybajuce balicky 16.03.2005 | 12:15
        Tibor   Návštevník
        No ved ja stahujem konkretne balicky, len problem je v tom, ze ja pouzivam verziu 10.2 beta3 a na tu este balicky vacsinou nie su, su len na 10.1, tak stahujem tie a potom mi chybaju suvislosti. Tak si to teda stiahnem z tej stranky. Dik moc