usb adsl microcom ad2622 a spustenie skriptu stdsh

Sekcia: Konfigurácia 12.07.2006 | 20:52
peterrr   Návštevník
Dobry den Instaloval som tento modem na pocitaci, kde okrem uctu root boli este dalsie 3 ucty. Modem som instaloval ako root v textovom rezime a nastastie sa mi ho podarilo na prvy krat aj spojazdnit. Vyskusal som nejake stranky pomocou elinks a uspesne. Ale akonahle som sa prepol do grafickeho rezimu pod inym uctom ako root a zadal skript /usr/sbin.stdsl.sh start (distribucia FC5/Gnome a v adsl-setup som nastavil, aby aj ostatni uzivatelia mohli skript pouzivat) dostal som hlasku: /usr/sbin: modprobe: command not found /usr/sbin: br2684ctl: command not found /usr/sbin: adsl-start: command not found (vypi je skrateny) strucne povedane, vsetky prikazy v kripte stdsl.sh nevedel najst. Skusal som to aj pomocou su a potom s pravami roota, ale stale rovnake hlasky. Ked som sa odhlasil a prihlasil do grafickeho rezimu ako root (co by sa asi nemalo) znovu sa dalo pripojit. Nemal by som ostatnym uzivatelom nejako upravit premennu PATH alebo im dat nejake specialna prava a pozadovane subory? Uberam sa spravnym smerom?
    • ospravedlnenie 12.07.2006 | 20:52
      peterrr   Návštevník
      Ospravedlnujem sa, pustil som to omylom 2-krat.