zaklady php - odoslanie udajov mailom

Sekcia: Programovanie 16.07.2006 | 00:10
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. Jaro mi uz s tym vela pomahal, ale zas to nejde :( urobil som stranku, ktora by mala poslat registracne udaje na moj mail. ale odosle to cistu spravu :( co s tym? vysledok by som chcel aby bol napriklad meno=jano priezvisko=mrkva a tak dalej... ukazka XHTML suboru:

Meno:

Potrebné

Priezvisko:

Potrebné

 

Pohlavie:

Žena

Muž

 

Vek:

Potrebné

 

ICQ#:

Skype:

E-Mail:

Potrebné

Mobil:

Mesto (alebo obec), okres:

 

Niečo o sebe:

 

Ako môže byť poslané heslo do členskej sekcie?

ICQ

Skype

E-Mail

Mobil

Osobne

 

Prístupové heslo bude poslané čo najskôr cez ICQ. Ak nie je pole ICQ zadané, heslo sa posiela cez E-Mail alebo Skype. Vyplnenie poľa ICQ samozrejme všetko urýchli Polia označené žltou farbou sú najdôležitejšie. Prosím vyplnte ich. Vyplnením všetkých informácii samozrejme zlepšíte kontakt na vás, a tiež budete mať viac informácii o ostatných UKAZKA SUBORU REGISTRACIA.PHP
    • Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 13.07.2006 | 10:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ups... vynechalo mi to nejake tie "drobnosti" :) takze vsetko umiestnene na: www.mladezlm.unas.cz/nove/index.html www.mladezlm.unas.cz/nove/registracia.php
      • Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 13.07.2006 | 12:42
        Avatar nardew debian  Používateľ
        1.) pozrel som zdroj toho formulara a k nemu len jedno - zvykni si pisat cesty k suborom s uvodnym ./, ktore znaci ze subor sa nachadza v aktualnom adresari 2.) skoda ze si nedal tej registracia.php inu priponu, aby sa dal zobrazit zdroj toho suboru, lebo takto mozem len hadat. a.) pre prisup k premennym z formulara pouzivas konstrukciu $_POST[premenna]? b.) predpokladam, ze tie maily posielas cez funckiu mail a ze sa nepripajas na smtp server cudzi, takze neboli robene ziadne zmeny s postovym servrom na tom servri kde je umiestnena stranka? fakt by bodlo keby sa dala kuknut ta registracia.php
        • Re: Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 13.07.2006 | 15:01
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak pridam aj registracia.txt uz je to tam na www.mladezlm.unas.cz/nove/registracia.txt php = txt
          • Re: Re: Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mai 13.07.2006 | 17:11
            Avatar nardew debian  Používateľ
            1.) k premennym z formulara pristupuj cez $_POST[nazov_premennej] 2.) pokial odosielas mail ako plain text a nie html, <br> ti nespravi v maili novy riadok, ale len to normalne na koniec riadku vypise. na prechod na novy riadok sa pouziva spätna lomka a , cize $telo = $telo."mail: ".$mail."\n"; (neviem ci to tam na konci uvidis) skus a napis
            • Re: Re: Re: Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov 13.07.2006 | 17:13
              Avatar nardew debian  Používateľ
              sorry, spätna lomka a n
    • Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 15.07.2006 | 20:08
      Avatar nardew debian  Používateľ
      stano pisal si mi na icq.... moc nan momentalne nexodim, tak ak daco potebujes, tak nardew gmail com
      • Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 15.07.2006 | 22:58
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jeeej dik moc posielam :) gmail maju vsetci inteligenti na planete, alebo sa mi to len zda? :)
        • Re: Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mailom 15.07.2006 | 23:05
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          to sa ti len zda, to je len spambox :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: zaklady php - odoslanie udajov mai 15.07.2006 | 23:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no tak este sme mi, linuxaci, dobre nespoznali post.sk :D
            • Re: 15.07.2006 | 23:25
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              co? to nechapem. ja mam kvalitny mailbox a kvalitny spambox, naco mi je post.sk?
              Debian. apt-get into it…