NvAgp

Sekcia: Hardware a Drivery 16.07.2006 | 22:15
Acid   Návštevník
Zdravim. Myslim si, ze mi mrzne komp kvoli agpgart. Lenze spustit nvidia-agp sa mi podari len raz. A to tak, ze premiestnim agpgart niekam inam a do xorg.conf napisem NvAgp "1" alebo "3" neviem asi som skusal obidve moznosti.Tak vtedy mi vypise cat /proc/driver/nvidia/agp/status ze pouziva nvidia-agp alebo len nvidia, uz neviem. Ale ked dam reboot, tak mi uz nenabehne X-ko. Vypise mi nieco, ze nedokazalo alebo nenaslo modul nvidia. A ak agpgart dam naspat a NvAgp necham na "1" tak mi cat /proc/driver/nvidia/agp/status vypise, ze disabled a ze mam pozriet dmesg a nejake dalsie logy(neviem ake) a v dmesg som nezazrel nic podozrive. A v poslednom case mi robi nieco take, ze ak spustim glxgears alebo mplayer s hociakym inym driverom ako je xv, tak ma hodi naspat, kde sa treba prihlasit. Ohh a pouzivam Kubuntu 6.06. A neviete nahodou ci sa daju nastavit shortcuts pre nejake programy, ktore tu moznost nemaju (napr. gmplayer, xmms) Alebo ci nie je na to nahodou nejaky soft. A ci nie je neaky soft aj pre linux, ako je napr pre win 10-timi prstami. Vdaka.
    • Re: NvAgp 16.07.2006 | 18:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus ist podla tohto na abclinuxu.cz 10-prstami: nieco som videl podobne v baliku kdeedu v KDE.
      • Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 19:05
        Avatar chembro   Používateľ
        Ten softik sa vola KTouch
        • Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 20:49
          Acid   Návštevník
          Mohli by ste mi s tymto pomoct? "aby se mohlo použít NV-AGP nesmí být agpgart v jádře, ale jako modul, pak se může volit mezi NV-AGP nebo agpgart." Dikes.
          • Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 20:57
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            mas agp priamo v jadre alebo ako modul? co vypise lsmod | grep agpgart ? ak sa vo vypise bude nachadzat agpgart tak ho mas ako modul. v tom pripade prekompiluj jadro a pri volbu CONFIG_AGP daj priamo do jadra, nie ako modul.
            • Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:04
              Acid   Návštevník
              Vypisalo mi toto: agpgart 34888 2 nvidia,via_agp lenze, CO TO ZNAMENA? A ja potrebujem aby som mal agpgart ako modul (co aj je) aby som mohol prepnut cez NvAgp na nvidia-agp, lenze to neide.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:06
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                podla README to dosiahnes tymto: Option "NvAGP" "1"
                Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:08
              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
              nemáš to jenom špatně napsané ?, Option "NvAGP" "1"
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:17
                Acid   Návštevník
                Ja to mam Option "NvAGP" "cislo" 1 - nvidia-agp (to mi ide len raz, po reboote mi nenabehne X-ko) 2-agpgart, 3- pre jedno alebo druhe, 0-vypnute
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:41
                  Acid   Návštevník
                  pri NvAGP "1" $ cat /proc/driver/nvidia/agp/status Status: Disabled AGP initialization failed, please check the ouput of the 'dmesg' command and/or your system log file for additional information on this problem. mi vypisalo toto. do dmesg som pozeral, nic som tam nenasiel v xorg.0.log toto (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the GLX module; please check in your X (EE) NVIDIA(0): log file that the GLX module has been loaded in your X (EE) NVIDIA(0): server, and that the module is the NVIDIA GLX module. If (EE) NVIDIA(0): you continue to encounter problems, Please try (EE) NVIDIA(0): reinstalling the NVIDIA driver. vo var/log/messages toto: Jul 16 19:28:42 localhost kernel: [17179703.856000] NVRM: not using NVAGP, an AGPGART backend is loaded! co je to backend?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:50
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    akym sposobom si instaloval driver? aku mas distribuciu? a este skus toto: Remove the following lines: Load "dri" Load "GLCore"
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:50
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      a skontroluj ci tam je Load "glx"
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 21:57
                        Acid   Návštevník
                        Toto som vsetko mal (odstranene dri, glcore, pridane glx) mam Kubuntu 6.06 a driver som instaloval ten nvidiacky s --add-this-kernel --x-module-path=/usr/lib/xorg/modules/ ja si myslim, ze v tomto bude odpoved: NVRM: not using NVAGP, an AGPGART backend is loaded! vypis z var/log/messages, len neviem co znamena "an AGPGART backend is loaded!"
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 22:06
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          tak to spust znova s parametrom --uninstall a vyhladaj si informacie ako sa dostat k repozitaru s tymito balickami: http://packages.ubuntu.com/cgi-bin//search_packages.pl?version=dapper&subword=1&exact=&arch=any&releases=all&case=insensitive&keywords=nvidia&searchon=names myslim, ze potrebujes: nvidia-kernel-common nvidia-glx
                          Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NvAgp 16.07.2006 | 22:15
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          sudo apt-get install nvidia-glx