neda mi nereagovat 2 (PCBSD)

Sekcia: Komunita 16.07.2006 | 23:58
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
zdravim chalani, konecne sa sen stal skutocnostou. nasiel som distro ktore mi ako si viac sedi ako ostatne. kedze gentoo som sa bal kompilovat pretoze viem ze aj ked su navody casto pisane na medzeru presne vzdy tam nieco vyskoci co ma fest rozculi (moja hlupa povaha).ale spat k veci. S velkou pomocou jedneho z nas ;) som sa dostal k PC-BSD distribucii o ktorej som predtym nevedel nic. rozhodol som sa ju dat na NB a urobil som velmi dobre. konecne prva distro v ktorej ked klavesovou skratkou vypnem touchpad tak pri opatovnom stlaceni danej kombinacie sa touchpad odomkne. funguje aj skratka "winbutton + M" - bez mojho nastavovania. instalacia prebehla uplne v pohode, z druheho cd som si nainstaloval systemom "next next yes" operu, OOfice, Gimp, K3b, xmms, z netu som si stiahol esencial codec a fonty a vsetko ide !!! multimedia, internet, IM a to vsetko nove veci a v novom sate Kde3.5 a co na najviac prekvapilo > za behu systemu som vytiahol Lan a znovu zapojil a vsetko detekovalo automaticky, ziaden reboot. co ma trochu mrzi nenasiel som zmenu vykonu pri praci na baterie a najvacsi minus pre mna, nefunguje klavesova skratka Alt+F2 na ktoru som strasne zavisly. urcite to nieje distro v ktorom sa clovek vyhra s konzolou, je to distro velmi user friendly, intuitivne sa citim ako wo win co nie je dobre pre moj zaujem o rozsirovanie si vedomosti nebudem tu pisat pre koho je distro urcene, lebo by som hned vyvolal flame, tiez si netrufnem pisat clanok o pc-bsd na to su iny borci (legion :)) xcel som sa len podelit o skusenost a poukazat na to ze je to distro ktore bezny laici mozu kludne vyskusat ;)
dreamwalker
    • Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 22:59
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      gratulujem. len si mohol uviest, ze to nie je distribucia linuxu.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:08
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        len som cakal ci sa ozves ;) jasne zalozena na freebsd
        dreamwalker
        • Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:11
          skywaker   Návštevník
          ja nemam notebook a ani PCBSD ale FreeBSD 6.1 -ale chcem reagovat na to ze FreeBSD si dynamicky vytvara zariadenia v dev teda ak vyberies kartu tak sa dev odstrani a ak vlozis tak pribudne na prvej konzole by sa malo zobrazit co sa stalo. taktiez aj ked zavedies modul prikazom kldload tak ti ukaze co sa stalo na prvej kozole -- tato vec je naozaj super
          • Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:16
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            dmesg
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:21
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              a doplnim, ze sa okrem logu zobrazuju v aktualnom textovom terminale
              Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:14
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          pre ludi, ktori hladaju tu pravu distribuciu je to dost podstatna informacia.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:22
            Avatar david Debian Lenny  Používateľ
            inak je strasne podobny winu dokonca tu funguje uninstal program cez Kmenu, aspon sa nemusi clovek bat napr Genuine hlasky ;) pri surfovani
            dreamwalker
            • Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBSD) 16.07.2006 | 23:23
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              mne vyhovuje apt viac
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 (PCBS 16.07.2006 | 23:34
                Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                aj apt je v pohodke, kolko hlav tolko nazorov, viem ze ty ho nevyskusas, nemas preco, debian ti frci v pohode ale chcem sa ta opytat stahoval si si do neho aj novsi soft (vieme ako je to debianmi)
                dreamwalker
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 2 ( 16.07.2006 | 23:46
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  mozes pouzitvat testing. instalacne CD je updatovane kazdy tyzden. ja pouzivam stable a backports (ok. priznavam - mixoval som trosku aj zdroje z testingu a unstable [deti, vy to neskusajte]) na multimedia tu mam debian-multimedia repozitar na xmms2 ich vlastny repozitar specialne pripady: * mplayer som kompiloval sam [nikto nevie lepsie nez ja co od neho chcem], pravidla na vytvorenie baliku su medzi zdrojakmi * gkrellxmms2 (plugin) som si kompiloval a vytvoril balicek checkinstallom * gkrellm-multiping dtto bohuzial nie vsetci vieme ako je to s debianmi [vid tvoj nazor na stary soft]
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereagovat 16.07.2006 | 23:51
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ak chces mat najnonvsi soft, prejdi na unstable vetvu ;)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neda mi nereag 16.07.2006 | 23:55
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      a co experimental? :D unstable je len pre vyvojarov a testerov
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: neda mi ne 16.07.2006 | 23:58
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ano to viem... ale je to sranda ju mat na notase :)