ADSL modem

Sekcia: Ostatné 17.03.2005 | 09:41
d   Návštevník
Zdravim vsetkych. mam este stale :( taky problem s mojim modemom (vigor) a kedze podla navodu na nete ho neviem spustit chcem sa len opytat, ci nevie nahodou niekto ci v SUSE 9.3 respektive v jeho kernely nebude uz tento zamrdany modem podporovany, alebo ci sa mi oplati rovno predat a kupit si novy?? ak mam rovno kupovat tak mi poradte nejaky USB ADSL modem ktory je linuxfunkcny a pritom nie je velmi drahy.....dakujem
    • Re: ADSL modem 16.03.2005 | 23:26
      d   Návštevník
      pekne by bolo keby mal niekto snahu odpisat....ved nejako k netu uz ste snad pripojeny....
      • Re: Re: ADSL modem 16.03.2005 | 23:37
        Avatar peter_d Linux Mandrake 10.1  Používateľ
        Nazdar chlape, ja som ten Vigor 318 pôvodne mal mať, ale som to radšej odvolal a objednal som router Vigor 2600ge. Sorry že ti odpovedá lama v LINUXe ale zdá sa mi fajn ťa podporiť a aspoň ti odpísať keď tie duté hlavy nepíšu. Skús niečo čo má dobrú Ethernetovú kartu. Niečo čo je lepšie podporované.
        • Re: Re: Re: ADSL modem 17.03.2005 | 00:12
          d   Návštevník
          mam otazku....ten V 260ge je akoze AP bod?? wlan siet a adsl modem v jednom?? ak hej tak by to bolo super. btw nevies kde by sa dal kupit vo volnom predaji, pripadne ci sa da este kupit os ST za zvyhodnenu cenu ak by som im moj vratil....???
      • Re: Re: ADSL modem 17.03.2005 | 00:25
        mskbb   Návštevník
        doprdele aj ja mám ten modem a akurát premyšlam prejsť na Linux... čo teraz???
        • Re: Re: Re: ADSL modem 17.03.2005 | 00:33
          mskbb   Návštevník
          už viem čo teraz - čítať ďalej fórum .... :)))) lol
        • Re: Re: Re: ADSL modem 17.03.2005 | 08:14
          d   Návštevník
          ak s lnx nemas este ziadne skusenosti, tak ti ODPORUCAM kupit si iny modem....neviem preco mame taku smolu ze ST AKURAT museli dat ten do akcie.......99.9%ostanych vyrobcov je podporujucich linux......akurat DRAYTECH nie :-P
          • Re: Re: Re: Re: ADSL modem 17.03.2005 | 09:41
            peter   Návštevník
            Nazdar, odpovedám pre vyššie spomenuté. Áno ten Vigor 2600ge je AP bod, je to router,wifi router, firewall v jednom, no a malo by to šlapať pod linuxom v pohode. Nevýhoda je tá, že bez akcie ten router stojí myslím 7000Sk, ja ho beriem za 2500 lebo chcem napojiť ešte kámoša cez DSL tak uvidíme. Je to fakt škoda že ST ponúka tieto produkty no a potom sú tam nejaké a Alcatel veci, ale to vôbec nepoznám.