otázočka ohľadom MAC adresy

Sekcia: Konfigurácia 21.07.2006 | 15:09
Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
ahojte. som lama a o linuxe ňič neviem. potreboval som zmeniť MAC adresu čo sa mi aj podarilo ale po každom novom zapnutí počítača ju musím znova nastavovať. nedá sa to niekde uložiť tak aby som to nemusel stále nastavovať? vopred ďakujem za všetky rady. sano
    • Re: otázočka ohľadom MAC adresy 18.07.2006 | 13:17
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ifconfig ethX hw ether AA:BB:CC:DD:EE:FF daj to nejakeho skriptu co sa ti spusta po starte
      • Re: Re: otázočka ohľadom MAC adresy 19.07.2006 | 17:03
        sano   Návštevník
        ako som vravel skvôr, som totálny začiatočník. nemôžete mi poradiť ako na to? diky.
        • Re: Re: Re: otĂĄzoÄ?ka ohÄžadom MAC adresy 19.07.2006 | 17:46
          glumm   Návštevník
          najdi si v /etc script rc a tam to dopis.
          • Re: Re: Re: Re: otÄ�Ä�zoĂ�ďż˝ 21.07.2006 | 15:09
            sano   Návštevník
            diky, už to funguje.
    • Re: otázočka ohľadom MAC adresy 18.07.2006 | 09:58
      glumm   Návštevník
      neviem z akeho dovodu potrebujes menit MAC address. MAC address je fyzicka address kazdej NIC a pre kazde zariadenie je jedinecna. viem ze niektore BIOS dovolovali zmenit MAC address, ale neviem ci je to tovj pripad.
      • Re: Re: otázočka ohľadom MAC adresy 18.07.2006 | 10:08
        Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
        delim sa s bráchom o jeden kábel na net, raz ho mám ja raz on. preto mením na svojom compe mac. to je vše. apropo na win ostave adresa zmenená bez problémov.
        • Re: Re: Re: otázočka ohľadom MAC adresy 18.07.2006 | 11:50
          jancici   Návštevník
          menis MAC kvoli tomu ze provider ti da IP podla MAC, alebo provider ma zapnuty MAC filtering. nejako som si nevsimool aku mas distribuciu? musis pohladat script ktory startuje siet a k nemu configurak, tam by to mohlo byt, v debiane a v gentee to ide.