terminal server client

Sekcia: Ostatné 19.07.2006 | 18:13
Avatar chose Suse 10.0  Používateľ
mam vzdialeny pocitac so systemom windows xp, ktory sluzi ako terminal server, ja by som nan xcel pristupovat z mojho pc z linuxu (suse 10.0) s podmienkou, aby som mohol vykonavat napr kopirovanie medzi mojim a vzdialenym pc, t.j., aby som "videl" moj disk na vzdialenom pc, popripade aj naopak, v xp staci odskrtnut v local device, aby mi pripojilo pevne disky a potom nemam problem s "videnim HDD" :) skusal som aj wine mstsc.exe...len ono to vzdy pri zadavani hostu padne :(
    • Re: terminal server client 19.07.2006 | 03:12
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      rdesktop alebo grdesktop. na pripojenie disku mozes pouzit NFS, ale na to musis mat asi UNIX services nainstalovane alebo nejaky third party software?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 14:52
        Avatar chose Suse 10.0  Používateľ
        hmm a vedel by si mi dat nejaky navod ako na to, ze kde co ako? :), bo ja poznam iba sambu...ostatne sieove veci som dosial malo konfiguroval, teda skoro vobec..:) a ked mas predstavu ako na to tak male how-to by potesilo :) dakovala :)
        • Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 15:51
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          na tom windowse budes potrebovat na NFS toto: http://www.microsoft.com/technet/interopmigration/unix/sfu/default.mspx ale urcite su aj ine moznosti. a na linuxe potrebujes NFS server. README by ta malo nakopnut, kde su dalsie informacie. http://www.tldp.org/HOWTO/NFS-HOWTO/
          Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 13:10
        WlaSaTy   Návštevník
        NFS? asi nestaci samba (smb/cifs) ktora funguje ako klasicke zdielanie diskov vo wirdoze.
        • Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 14:41
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          uzavrete protokoly nepodporujem
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 15:39
            WlaSaTy   Návštevník
            ano. smb/cifs su uzavrete protokoly, a teraz tu o cervenej karkulke. je vsak pravda ze netbios je uzavrety protokol, ale samba/cifs maju inu licenciu. inac co by si poradil ak by sa jednalo o uzivatela co nema pravo instalovat programy na produkcny server? na vyber su riesenia: 1) chodit sa doprosovat spravcovi - ktoreho zmeny tak isto podliehaju schvalovaciemu procesu 2) prejst spet na windows 3) vyriesit to svojpomocne - pouzit otvorene protokoly smb/cifs 4) dat vypoved 5) nieco ine.
            • Re: Re: Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 15:42
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ja tu svoj navrh neprezentujem ako dokonaly nazor. je to riesenie, ktore by som asi preferoval. do toho, predstav mu tvoje dokonale riesenie
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 15:44
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                a nezda sa, ze by nemal pristup na ten pocitac s windows, kedze ma (t.j. vlastni) ten pocitac
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 16:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  on ma v topologii dany system, to neznamena ze by ho vlastnil. ale na druhu stranu to ani neznamena ze by ho nevlastnil. ale to nemeni nic na situacii ze samba/cifs su otvorene technologie ktore nahradzaju uzavrete technologie.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal server cl 19.07.2006 | 16:40
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    to by napisal, ze sa potrebuje pripojit na terminal server, a nie ze ma pocitac s windows xp. ale vylozit si to mozme kazdy po svojom. prosim, prestan uz kritizovat a napis mu tvoje bohovske riesenie btw je velmi zaujimave, ze samba bola vyvinuta "originally by reverse-engineering the protocol"
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal serve 19.07.2006 | 17:04
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ved som ho napisal, nech pouzije smb/cifs. je to zalezitostou tak maximalne zmeny riadku vo fstab a nevyzaduje to restart ani na jednom stroji. druha cast otazky (spustenie klienta pre TS) uz bola opisana. zaujimalo by ma co povazujes za kritiku, nebodaj informaciu o tom ze samba je opensource? http://us3.samba.org/samba/docs/GPL.html ako boli ziskane informacie o prenosovom protokole s tym nesuvisi.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: terminal s 19.07.2006 | 17:19
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        mal si mu odpovedat, uviest alternativu, a nie mna sa pytat ci by nestacilo toto alebo hento... a vobec som netvrdil, ze samba nie je open source. ako boli ziskane informacie o prenosovom protokole s tym nesuvisi. ano a M$ Office format je tiez OK, ved ho openoffice otvori. pekny pristup, potom ze mame closed-source ovladace a uzivatelia ineho OS nez windows maju problem s uzavretymi protokolmi a standardmi. fuj
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: termin 19.07.2006 | 17:57
                          WlaSaTy   Návštevník
                          myslim ze toto vlakno sa silne odklonilo od temy. ale ak clovek zo zasady nepodporuje protokoly alebo formaty ktore _vznikli_ ako closed source, tak je to jeho vec. ja podporujem open source programove riesenia vratane implementacie datovych formatov ktore vznikli hoci aj ako closed source. ak maju garantovanu dostatocnu funkcionalitu ktora je vhodna na dany typ nasadenia, tak skutocne nevidim problem. vo svete existuje open source implementacia nw/mars ktora dokazala prevalcovat closed source produkt od firmy novel (teraz suse). ako priklad z vlastneho zivota uvediem hovadinu ktora sa mi skutocne stala: obdrzal som prezentaciu vytvorenu pomocou open office, koli tomu som poctivo prekladal (cca 12-14 hodin) openoffice. v prezentacii bola jedna jedina fotka a k nej zopar vektorovych objektikov (text, ciarky, ovaliky a ine polygony). koli tomu ze mi uzivatel poslal fotku v jednom z otvorenych formatov som zabil viac ako 10 hodin instalaciou, pricom stacilo pouzit export do (komprimovanej) bitmapy. ano, gentoo som si vybral sam. prezentacie zasielane na sukromu adresu uz mazem bez prezretia a nezaujima ma co obsahuju a aky format bol pouzity. predtym som mazal iba ppt, teraz uz aj ine .... inac navazat sa za to ze som pouzil formulaciu ktora nebola exaktnou odpovedou na povodnu otazku (i ked mohla pomoct pri rieseni) je skutocne vyborne. ak by tu vznikla poziadavka exaktnych formulacii tak sa stane toto forum platenou podporou a ja budem hlasovat za.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: te 19.07.2006 | 18:13
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            ano, hadz to na gentoo. ODF implementuje coraz viac SW, takze nabuduce kompiluj nieco mensie, alebo sa nestykaj s ludmi co robia prezentacie - neviem si predstavit situaciu v kto. by som chcel otvorit prezentaciu, ktoru nechcem vidiet (ak ju chcem vidiet, tak je 12h kompilacia nepodstatna a pravdepodobne uz ju mam za sebou). btw kompiloval si cele OO alebo len Impress? a este mi tu kritizuj moj radikalny nazor na uzavrete veci! bez razantneho NIE to nikdy neprestane. a je uplne jedno co je to za protokol, ked si s nim M$ robi co chce a ostatni sa musia podriadit (http://en.wikipedia.org/wiki/Server_message_block#Microsoft.27s_modifications) a formulacia je vazne zla, bola adresovana priamo mne a nie je velmi jasna, takze som to nemohol ignorovat, vyznelo to akoby si cakal ze napisem: "och ano, samba. vies co? nedavaj tam NFS, samba je super!"
                            Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: terminal server client 19.07.2006 | 03:13
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        alebo este tsclient :)
        Debian. apt-get into it…