Bezpečnostná politika v doméne

Sekcia: Konfigurácia 19.07.2006 | 10:51
Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
V práci sa zaoberám výberom vhodného sieťového a informačného riešenia pre našu firmu. Chlapík z 1 nemenovanej renomovanej českej IT spoločnosti, ktorý bol u nás na návšteve, bol presvedčený, že riešenie od MS v konečnom dôsledku je lacnejšie (Small Business Server). Dal som mu za pravdu v tom, že doménový radič sa mi zdá Windows Server oveľa výhodnejší a dá sa na ňom robiť bezpečnostná správa pre celú doménu. Pravdupovediac, neviem si predstaviť unixové riešenie pre doménu. Nakoľko som však proti MS zameraný, rád by som počul aj vaše názory na túto tému. Takisto, čo sa týka bezpečnosti a zabezpečenia patchov a záplat.
    • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 08:16
      Avatar mariannoem debian  Používateľ
      pravdu povediac, suhlasim s domenovym riesenim od MS aj ked ja som proti microsoftu taktiez ale ma ovela jednoduchsie riesenie.Avsak, linux dokaze pracovat ako domenovy server taktiez a niekedy je ovela jednoduchsi a hlavne lacnejsi. Treba vsak vediet kde a co nastavit na nom a potom fachci ako hodinky. Do jednej firmy som daval domenovy server na linuxe a ide ako hodinky bez zadrhelov, kde pri windowse sa to povedat neda (asi, lebo som este neskusal novy Serv.ed.2008).
      Zalezi na tom v ktorom systeme si zvyknuty pracovat.a co sa tyka patchov distribucie ako debian,ubuntu,redhat ich vydavaju a aktualizuju velmi casto.
      vela stastia pri rozhodovani
      web developer a trosku znalosti v linuxe
      • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 13:16
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        alternativa voci linuxu moze byt aj FreeBSD ;) pripadne nieco zalozene na *BSD.
        • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 13:29
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          alebo solaris, windows...
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 10:18
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Samba funguje dobre a je zadarmo :) problem je ten, ze clovek ju musi vediet spravne nakonfigurovat, taktiez ako mail-server...

      lacnejsie? hm, 5user licencia winu stoji okolo 13-14tis... linux jedno CD/DVD... Myslim, ze jedno skolenie alebo 1-2 kvalitne knizky a trochu casu by to poriesilo aj cez linux

      Popripade najst niekoho kto to nainstaluje, cena instalacie linux namiesto win2k3 je okolo 5-6tis, takze stale je to menej ako 13-14 tis :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 20:17
        fckr   Návštevník
        A group policy objekty tiez viete vytvarat?
        • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 20:37
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          pokial viem, je to zatial mozne len za pomoci samba4, ktora je ako vyvojova verzia. Neskusal som GPO+samba4, ale ak by bolo o to zaujem, tak to skusim a zistim, ci uz AC+GPO funguje na dostatocnej a stabilnej urovni
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Bezpečnostná politika v doméne 02.07.2007 | 23:48
            fckr   Návštevník
            Takze odpoved je windows server?
        • Re: Bezpečnostná politika v doméne 04.07.2007 | 11:42
          Avatar mariannoem debian  Používateľ
          samba funguje perfektne,
          tu je celkom fajn link na to a daju sa nastavovat aj group policy.. v clanku je viacej toho...
          http://www.howtoforge.com/samba_setup_ubuntu_5.10_p5
          web developer a trosku znalosti v linuxe