ako si skontrolovať HW na pc?

Sekcia: Hardware a Drivery 23.07.2006 | 20:20
Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
ahojte. som lama tak vás prosím o trpezlivosť. vopred ďakujem. chcel by som vedieť ako skontrolovať hardware či je dobre nainštalovaný a nastavený. taktiež ako ho nainštalovať správne. ďakujem.
    • Re: ako si skontrolovať HW na pc? 19.07.2006 | 17:42
      glumm   Návštevník
      hm. troska zaujimava otazka. ak spustis pocitac malo by byt nieco v poriadku :) ak chces testnut RAM tak skus MemTest, aj na HDD su nejake utility. alebo skus nejake specialne live distro ktore obsahuje rozne programy na test hw.
      • Re: Re: ako si skontrolovať HW na pc? 19.07.2006 | 22:58
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Takou distribuciou je napriklad stresslinux. Je to distribucia s nastrojmy na testovanie.
    • Re: ako si skontrolovať HW na pc? 21.07.2006 | 17:03
      Avatar svacko gentoo,hp-ux  Používateľ
      podla mna to,ci ti spravne funguje hw sa dozvies jeho pouzivanim.ak ti nieco nefunguje,resp. hw funguje spravne,len v linuxe ti zariadenie nejde ovladat,tak bud si skus stiahnut ovladace priamo od vyrobcu hw,ak taketo ovladace poskytuje,a ak nie,tak treba skusit nakompilovat novy kernel.hlavne treba googlit a googlit,casto sa dozvies ake maju ostatni pouzivatelia skusenosti s danym hw,a pod. ;) s.
      • Re: Re: ako si skontrolovať HW na pc? 22.07.2006 | 16:47
        Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
        tak by som začal grafikou. nejde mi rozlíšenie LCD viac ako 1024x 768 čo s tým a ako sa to dá nastaviť?
        • Re: Re: Re: ako si skontrolovať HW na pc? 22.07.2006 | 19:27
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial je to LCD 15 palcove, tak sa jedna o vlastnost produktu. ale pokial je vecsi (co znamenamena ze podporuje aj vecsie rozlisenie) tak staci nastavit prislusny graficky system. o ktory sa jedna? framebuffer, xwindows, ...
          • Re: Re: Re: Re: ako si skontrolovať HW na pc? 22.07.2006 | 20:55
            Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
            netuším o aký sa jedná, ja som len nainštaloval ubuntu 6.06 z cd a bolo. viac som na grafike nenastavil nič. LCD mám 15,1 palcové.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako si skontrolovať HW na pc? 23.07.2006 | 14:09
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, a ake rozlisenie je uvedene v knizocke ku monitoru? typnem si ze take iste ako u ostatnych 15palcovych LCD monitorov.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako si skontrolovať HW na 23.07.2006 | 20:04
                Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
                ja nemam kniyocku k lcd monitoru ale k notebooku (asus a6u) a tam je : 1280x800x32
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako si skontrolovať HW 23.07.2006 | 20:20
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, to si mohol povedat skorej ze sa nejedna o lcd monitor ale o notebook.
    • Re: ako si skontrolovať HW na pc? 20.07.2006 | 11:58
      Avatar lubo Slackware 10.2  Používateľ
      Skus toto http://www.ultimatebootcd.com/ , je to boot cd kde je vela testov na komponenty