kompilacia - fortran

Sekcia: Programovanie 20.07.2006 | 16:51
KillerBee   Návštevník
Ahojte! Potreboval by som poradit ohladom kompilacie programu vo fortrane. Uz som sa pevne rozhodol, ze to urobim v Linuxe. Tu vsak nastava mensi problem. Bolo mi povedane ze sa to da v edicii Red Hat (urcite aj v ostatnych, ale najprv by som chcel vyskusat tuto moznost). Jedna sa o fortran 77, program bol stiahnuty z netu ako zdrojovy kod *.f Chcem sa spytat, ci kompilator fortranu je sucastou nejakej novsej verzie Red Hat-u (prip. sa da k nemu stiahnut)? Prip. ake ine edicie by ste odporucili na tento ucel? Thx!
    • Re: kompilacia - fortran 20.07.2006 | 14:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      gnu kompilator je sucastou kazdej dnesnej distribucii, a vola sa g77.
      • Re: Re: kompilacia - fortran 20.07.2006 | 15:20
        killerbee   Návštevník
        je (obycajne) zahrnuty aj na live verziach? su k tomu potrebne (prip. je taka moznost)doinstalovat nejake kniznice, alebo nieco podobne? ten kompilator g77 sa vylepsuje, alebo je taky isty v kazdej verzii linuxu? su aj nejake ine kompilatory fortranu pod linux?
        • Re: Re: Re: kompilacia - fortran 20.07.2006 | 16:51
          WlaSaTy   Návštevník
          fortran sa zvycajne nedava do livecd. podobne ako algol, cobol, ada a podobne nie moc pouzivane (i ked kvalitne) jazyky, ale v tych stovkach livecd sa urcite najde aspon jedno ktore ho obsahuje. informacie o gnu prekladaci fortranu su uvedene na stranke gnu compilera http://gcc.gnu.org.