Linux a mikrokontroléry.

Sekcia: Ostatné 29.04.2005 | 17:47
Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
Ahojte ľudkovia. Zaoberam sa uP AVR a PIC. Kedze je nejake C-čkové zázemie aj pod linuxom, Chcem vyvolat ďiskusiu(pre mňa poučnú). Ale je problém, samozrejme. Mam notebook Siemens so 486/88 s 20MB RAM. Chcem ho pouzit ako prenosny počítač do terénu, schopný kompilovať C pre uP. Neviete o niečom schodnom? Viem Programy sú ale ked si nainštalujem nejakú aj malú distribúciu.. (potrebuje to privela zdrojov , výkon)
Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
    • Re: Linux a mikrokontroléry. 20.04.2005 | 11:41
      zoliq   Návštevník
      cau. Kedysi som robil so starymi pic16f84. Kamos mal na to programator cez LPT (topic), nastastie stacilo trochu upravit zdrojovy kod a frcalo to aj pod linuxom. Co sa tyka kodenia, MicroChip tusim robi kompilatory aj pre linux (aspon na ASM urcite). Uz sa tomu dlho nevenujem, ale ak sa pamatam niekedy minuly rok vysiel na abclinuxu.cz clanok o programovani AVR cipov v linuxe a tusim tam bola ukazka s Ceckom, skus pohladat.
    • Re: Linux a mikrokontroléry. 29.04.2005 | 17:47
      krvinka   Návštevník
      Ja programujem AVR v Debiane s ponyprog (lenze on potrebuje Xka), ale je mozne pouzit program uisp do konzoly (ten sa mi zatail nepodarilo rozbehat s mojim programatorom). Programator mam z http://www.hw.cz/constrc/lpt_isp_prog/ Ja robim v ASM (kompilator avra), lebo je to nie len z mojho pohladu lepsie ako C. Ale ak chces C, tak pozes pouzit viacero nastrojov, stavi dat hladat v aptitude spravny retazec 8) Drzim palce
    • Re: Linux a mikrokontroléry. 25.05.2008 | 18:54
      elektrik   Návštevník
      no ja ti odporucam urob si programator USBasp a program do linuxu sa vola avrdude. Ja kodim v C a je to super ako kompilator pouzivam avr-gcc. Ked to chces nainsatlovat staci ti napisat apt-get install gcc-avr a hotovo. este si poinstaluj dake kniznice do C hlavne maj nainstalovane avr-libc, avr-objlibc, avrdude.avr-binutils. toto by ti malo stacit a hor sa do programovania. poradim ti pri kompilacii pouzivaj makefile je to jednoduchsie, cely navod na taketo haluzenie najde sa tejto stranke http://robotika.cz/guide/blink/cs
      mas tam aj makefile tak by si to mal zvladnut. Drzim palce.