Ako rozchodit Wifi???

Sekcia: Konfigurácia 30.07.2006 | 22:38
Avatar Misenko Slackware  Používateľ
Cawte. Najprv chcem povedat ze som v linuxe uplny zaciatocnik takze berte ohlad na to ze nieco hned nepochopim alebo sa budem pytat uplnu blbost. Dal som si Slackware na notebook (starsi typ) a nemam tam konektor na LAN iba Wifi kartu. A vobec netusim co mam urobit pre to aby mi isla. IP adresu mi vo wine prideloval DHCP server ak by to pomohlo. Ak by niekto mal cas a chut mi to podrobne vysvetlit tu je moje icq: 287788810. Budem rad akejkolvek rade alebo navodu. Vopred dik.
    • Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 10:57
      jancici   Návštevník
      nechapem tejto vete: "a nemam tam konektor na LAN iba Wifi kartu" dedukcia: tvoj laptop ma internu wifi kartu a vies pripojt externu antenu? pochopil som to dobre? takze ako root budes robit tieto kroky: 1) lspci vypise zoznam zariadeni, mala by tam medzi nimi byt aj tvoja wifi sietova karta 2) pozries ci nahodou uz nemas ovladac skompilovany 3) ak nie tak potrebujes ovladac = kernel modul bud pouzijes z kernelu alebo nejaky iny ak v kernely nieje 4) kak uz mas ovladac tak ho loadnes 5) uz si iba nastavis siet ked spravis: cat /proc/net/dev budes vidiet fsetky sietove zariadenia ktore OS vidi ked tam budes mat tvoju wifi tak uz treba len nastavit siet
      • Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 12:27
        Avatar Misenko Slackware  Používateľ
        No ja mam externu wifi kartu PCMCIA. Podla coho zistim ci je ovladac skompilovany? A ako ho loadnem? A ako nastavim siet? Prepac ze sa tak blbo pytam ale kazdy musi nejak zacat.
        • Re: Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 13:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          na akom chipsete je postavena ta pcmcia wifina?
          • Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 13:52
            Avatar Misenko Slackware  Používateľ
            prepac ale neviem co je to chipset
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 14:33
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              co je to za pcmcia kartu?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 14:49
                Avatar Misenko Slackware  Používateľ
                OvisLink WL-8000
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit Wifi??? 26.07.2006 | 15:25
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  co som pozrel cez google, tuto kartu sa nepodarilo nikomu rozbehat pod linuxom, ani s ndiswrapperom.
                  • Re: Ako rozchodit Wifi??? 30.07.2006 | 22:38
                    Urameshi   Návštevník
                    Ahoj, skus nainstalovat Mandrivu tam sa da v instalaci aspon nainstalovat ak pouzijes windowsacke drivery.