ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC)

Sekcia: Konfigurácia 04.08.2006 | 00:32
Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
Zdravim. Slackware mi nevypne PC. # apm No APM support in kernel
Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC) 27.07.2006 | 19:52
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      najprv treba povolit APM, APCI v jadre.
      • Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC) 27.07.2006 | 20:02
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ACPI
        Debian. apt-get into it…
        • Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC) 27.07.2006 | 20:26
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          ok ako to povolim?
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC) 27.07.2006 | 21:45
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            Musis mat zdrojove kody jadra. Postup: 1) cd /usr/src/linux -zdrojaky jadra 2) make menuconfig -spustenie konfiguracneho menu 3) make dep clean bzlilo modules modules_install -kompilacia jadra 4) reboot -hotovo Samozrejme ze v dvojke povolis ACPI. Viac informacii o kompilasii jadra najdes tu, , alebo tu.
            • Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie PC) 28.07.2006 | 11:13
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              Vdaka. Idem sa do toho pustit
              Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypinanie 28.07.2006 | 11:28
              ludo   Návštevník
              na nove jadro staci make & make modules_install a pred rebootom by som jadro pridal do bootloadru:))
              • Re: Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypin 29.07.2006 | 07:59
                Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                Ked ma lilo tak: make modules_install bzlilo a do bootloadru sa mu to da same.
                • Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypin 31.07.2006 | 13:25
                  Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                  Ok. Vdaka. Precital som si par clankou o kompilovani jadra ale bojim sa do toho pustit... este nemam take skusenosti a vlastne ani poriadne neviem co mam za HW :) , pravdepodobne by som kernel zle nakonfiguroval no tak to necham na neskor :(
                  Everything is proceeding as I have foreseen.
                  • Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypin 31.07.2006 | 13:27
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    to vazne tam uz nemas zakompilovane? hmm...
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypin 31.07.2006 | 13:38
                      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                      prepac ale presiel som z windowsu, O niektorych veciach nemam paru a nechem travit kopu casu metodou pokus-omyl hlavne ked ide o jadro
                      Everything is proceeding as I have foreseen.
                      • Re: Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (vypin 31.07.2006 | 15:24
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        ale kernel z distra, to je mi divne
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI (v 31.07.2006 | 21:54
                          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                          Kernel v slackware nema standardne zapnutu podporu APM ani APCI. Treba to riesit dodatocne. Co sa tyka kompilacie nieje sa coho obavat. Standardne volby zostanu nezmenene, ty iba pridas podporu ACPI a znova prekompilujes jadro. Neboj sa toho. Nieje to nic zlozite.
                          • Re: ako nastavim APM alebo APCI 31.07.2006 | 22:31
                            Ludo   Návštevník
                            Pripadne pouzi skript genkernel (najdes ho asi v zdrojakoch) Tenby tomal v podstate vsetko spravit za teba
                            • Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI 31.07.2006 | 23:04
                              uuu   Návštevník
                              a ked si to instaloval tak si si vybral to spravne jadro s podporou acpi? Tusim by tam malo byt na vyber bareacpi.i. Takze ziadne kompilovanie jadra nie je potrebne ,len nainstalovat s tym spravnym jadrom
                              • Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI 31.07.2006 | 23:22
                                Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                                Nevidim zmysel vtom aby znova nainstaloval linux, ked staci iba prekompilovat jadro. Je to otazka piatich minut.
                                • Re: Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI 31.07.2006 | 23:28
                                  uuu   Návštevník
                                  pisem to len preto ze autor otazky ako ma uvedene len zacina s linuxom a takto je to zrejme jednoduchsie a este urcite preinstaluje system pri uceni sa vela krat
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: ako nastavim APM alebo APCI 04.08.2006 | 00:32
                                    Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                                    Vdaka bareacpi.i by to vyriesil ale potrebujem podporu pre SATA disky takze aj tak sa budem musiet pohrat s tou kompilaciou.
                                    Everything is proceeding as I have foreseen.