napalovanie DVD

Sekcia: Konfigurácia 29.07.2006 | 01:31
peter   Návštevník
potrebujem spravit zalohu adresara /home najprv som vytvoril image: mkisofs -o /backup/image.iso /home/* potom som image napalil na DVD: growisofs -Z /dev/dvd /backup/image.iso problem je ale v tom, 1.ze mi vsetky mena system zmenil na upper case a na max dlzku 8 znakov 2.mkisofs ignoroval strukturu adresara a zapisal vsetky subory a adresare pod korenovy adresar na DVD - adresarova struktura je tym padom chaoticka a neviem kto kde co mal...
    • Re: napalovanie DVD 29.07.2006 | 01:31
      WlaSaTy   Návštevník
      2) expanzia argumentov/parametrov funguje presne tymto sposobom. ak si mal len jednu uroven adresarov v home tak to sadne na 100%. skus nabuduce vynechat tu hviezdicku :-)
    • Re: napalovanie DVD 28.07.2006 | 16:57
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ak chces aby boli cele nazvy pod windows, musi mat ISO filesystem rozsirenie Joliet. ak chces aby boli aj dlhe mena, aj prava na subory zachovane, musi to mat Rock Ridge (ale win si s tym neporadi). mozes pouzit aj obe rozsirenia naraz.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: napalovanie DVD 28.07.2006 | 23:08
        maros74   Návštevník
        Ja by som ti poradil pouzit program incd ,je aj v nere. Umožni ti z dvdrw media spraviť niečo ako pevný disc.
        • Re: Re: Re: napalovanie DVD 28.07.2006 | 23:40
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          AFAIK UDF zapis je uz v jadre
          Debian. apt-get into it…
    • Re: napalovanie DVD 28.07.2006 | 13:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pre podporu dlhych nazvov pouzi parameter -J a -r pre mkisofs.
    • Re: napalovanie DVD 28.07.2006 | 12:59
      meno   Návštevník
      man mkisofs; potrebujes nejake rozsirenie standarndeho iso9660( napr. Rock Bridge ), pretoze stary standard pouzival iba 8znakove mena a podobne neduhy... v tejto veci sa ale nevyznam, treba nastudovat to man mkisofs a pozriet predvolby, to sa tyka aj toho adresarovania... a hlavne neviem preco sa vyhybas nejakemu frontendu k mkisofs grafickemu, preco si to komplikujes ked s mkisofs nerobis...