instal.ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 06.08.2006 | 11:44
Avatar dodko ubuntu  Používateľ
chcem sa opytať linuxakov ,inštaloval som ubuntu a pri inštalacii som zadal login ktory mi pri spusteni zoberie a heslo som dal cisla ktore mi pri prihlaseni nechce vziať nielenže vziať ale mi celkovo nejdu ani čisla na klavesnici preto prosim o radu co stym alebo ako zmenit heslo pocul som že cez root ale nemam ani potuchy ako aco zadať aby som sa stoho dostal tužil som mať linux a takto som dopadol pomôžte!!!
    • Re: instal.ubuntu 29.07.2006 | 19:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pri zadavani hesla za znaky neukazuju, dokonca ani hviezdicky, ako keby si nic nepisal. ale ked toto vies a fakt ti nejdu cisla, tak si bud zapni numericku klavesnicu, alebo ak si si vybral sk klavesnicku tak cisla pises shift+cislice hore na alfanumerickej klavesnici, alebo ak mas us klavesnicu tak bez shiftu na alfanumerickej (horny rad pod funkcnymi klavesami).
      • Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 00:08
        dodko   Návštevník
        teraz pri prihlaseni mena a hesla mi vypisalo jozef@ubuntujozef:~$ co stym co mam zadat
        • Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 00:35
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          mno to mas shell, uspesne prihlasenie, mozes zacat pracovat :) ak mas nainstalovane X window, zadaj prikaz startx, pripadne kdm,gdm,xdm.
      • Re: Re: instal.ubuntu 06.08.2006 | 11:44
        Fero   Návštevník
        Zapni si "NumLock"
    • Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 02:13
      Stano   Návštevník
      mozem hadat od koho mas to CD? :D nie je to len tak nahodou Kubuntu? :)
      • Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 02:15
        Stano   Návštevník
        ehm pardon... asi poznam dvoch dodkov... prosim ta, pri pisani hesla si zvol nabuduce heslo len z pismeniek, vyhnes sa problemom :) asi o heslach nieco pridam do manualu... :D
        • Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 02:37
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          hm, heslo len z pismeniek? silna politika hesiel ti asi nic nehovori, vsak? ;)
          • Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 14:12
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            niekedy je heslo "potemkin" lepsie ako "123456789" :D inak spravne heslo (ako sa mi tu kolega snazi naznacit) by malo obsahovat velke pismenka, male pismenka a cislice. a pripadne aj dalsie znaky. takze napriklad: D2lu46_b7A je dobre heslo :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 15:28
              WlaSaTy   Návštevník
              :niekedy je heslo "potemkin" lepsie ako "123456789" :D nie je, potemkin je bezna sucast slovniku takze jeho odhalenie zaberie priblizne tolko co 123456789. presnejsie povedane, par sekund.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 17:56
                dodko   Návštevník
                zadal som tie startx apod, a nejde to ani tak prosim pomôžte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 18:06
                  dodko   Návštevník
                  vypisal som to co mi tam vyhodi neviem sice ang. ubuntu comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,to the extent permitted by applicable law. jozef@ubuntujozef:~$
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 18:09
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    mozno nemas nainstalovane x-ka zadaj: sudo apt-get install gnome-desktop-environment language-pack-gnome-sk to by ti malo nainstalovat aj zavisle veci (x.org, kniznice a tak)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 30.07.2006 | 18:24
                    xxx   Návštevník
                    takze od zaciatku: ake ubuntu (alternate alebo desktop/LIVE ?) sedi po stiahnuti md5sum? ako prebehla instalacia?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubuntu 01.08.2006 | 19:10
                      dodko   Návštevník
                      mam to nainstalovane ale pri instalacii som si nastavil roulisenie ako mam v xp 1024-768 a teraz v ubuntu to mam dost malo ako to upravit
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal.ubu 01.08.2006 | 19:22
                        ---   Návštevník
                        hladaj niekde v menu Rozlisenie obrazovky (alebo tak nejak) a zmen to
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal 04.08.2006 | 20:36
                          rooter   Návštevník
                          system -> predvolby -> rozlisenie obrazovky