anketka 15 - vas vztah k manualom :)

Sekcia: Komunita 29.10.2006 | 20:38
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
skratku RTFM nemusim prekladat... mnohy z vas vedia co to znamena :) robim teraz ten "slavny" manualik tak ste mali od ankiet kusocek pokoj... ale ja sa vraciam :) takze dnesna anketova otazka: aky je vas vztah k manualom, odbornym priruckam a celkovo "mudrym" textom, pokial ide o linux a linuxove aplikacie? 1) Necitam. naco? 2) stlacim F1 a mam nejaku napovedu... to staci... 3) ak skusam nieco nove a nikdy som neskusal nic podobne, tak sa mi manual moze hodit 4) myslim ze je to dobra vec, hlavne ak je prisposobeny pre moju skupinu (teda amater, grafik, programator...) 5) aj v dobrom manuali mozu byt chyby a nepresnosti, netreba sa teda manualov drzat 6) aj v dobrom manuali mozu byt chyby a nepresnosti, a preto chcem pomoct autorovi a s tym pomoct aj dalsim ludom 7) dobry kamarat, ktory vie dobre vysvetlovat, je ovela lepsi ako stado pismeniek na papieroch 8) ine 9) manual? co to je???
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 30.07.2006 | 14:32
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      joj stano len pridem z obeda a uz vidim dalsiu tvoju anketu :) a cuduj sa svete otazka sa tyka manualov :D 8. ine - manualy su dobra vec ked su dobre napisane, sem tam nejaky precitam, ale ked ja nemam nervy docitat do konca ani README :( niekedy sa musim dobre premahat aby som docital. ps>man su dobre zdroje info, oplati sa citat
      dreamwalker
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 30.07.2006 | 15:22
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Pokus chyba....najlepšia skúsenosť, najlepšia možnosť sa naučiť... Žiadna možnosť...jedina tá moja...žiaden manuál i ked som nejaké tie čítal...som zástancom hry na gitary bez znalosti akordov... Close the Windows Open Source.... Linux the best choice...
        Close the Windows Open The Source
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 30.07.2006 | 15:53
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      dobra blbost. a to tvoje by som nazval tutorialom.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 30.07.2006 | 16:04
        Stano   Návštevník
        tutorial? a vies ze to ani nie je zly napad :)
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 18:28
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        čo myslíš blbosťou? že nepotrebujem manuály? Podla mna nie...všetko ide po zvuku ak máš sluch.
        Close the Windows Open The Source
        • Re: Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 21:55
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nie. anketa je dobra blbost
          Debian. apt-get into it…
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 13:32
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      4) je to dobra vec aj ked to nemam rad v situacii, ked chcem nieco co najskor dat doporiadku alebo nieco vylepsit a potrebujem koly tomu zdlhavo searchovat a citat desitaky stran. :)
      Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 17:26
      ops   Návštevník
      3
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 18:47
        Avatar Linux Mint 18  Návštevník
        • Príspevok bol vymazaný.
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 19:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak u mna 3, 4, 6 a 7... keby som mal ku linuxu manual ked som uplne zacinal, tak by som bol viac happy... ale nemal som nic... profesionalom by bol napriklad ten moj manualik asi k nicomu... a pre odbornikov nepisem, kym sam som lamka... :) vsade sa neajka chybicka najde... a cim je vecsia, tym by sa mala rychlejsie napravit :) tak myslim ze zivy clovek vie poradit lepsie... nie vzhdy je to tak, ale clovek pri tom nezabije hodiny citanim :)
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 22:33
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        Manuál jsi samozřejmě měl, je tady na stánce a také tě tam odkazovali ale jako zkušený uživatel jednoho systému samozřejmě takové ptákoviny nečteš a proto taky bylo forum plné dotazů Standy Hoferka na kdejakou ko....inu. Místo abys zvládl tu černou obrazovku s písmenky máš ubuntu, klikáš a vymýšlíš ankety na téma " blabla nebo linux ". Člověk se bojí otevřít konzervu abys náhodou nevyskočil ven.
        • Re: Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 31.07.2006 | 22:57
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          :-) to jsi mne pobavil honziku :-) no tak ja jsem byl lijnej - a vsechno co jsem nasel bylo anglicky... a to se mi cist samozrejme nechce... :-)
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 02.09.2006 | 13:20
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Zboznujem manualy... Hlavne tie v ktorych je aj prilozeny priklad pozitia (example)...
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • bez example to nie je ono :) 02.09.2006 | 13:27
        Stano   Návštevník
        moj clovek ;)
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 02.09.2006 | 14:36
      WlaSaTy   Návštevník
      myslim ze zrovna tato anketa by mala byt pri zadavani novych prispevkov, potom by sme spoznali ze F znamena Funny. a pridal by som dalsi bod: manual? naco. ved sa spytam na internete a tam mi to najdu, precitaju, prelozia a naserviruju pod nos.
      • Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 26.10.2006 | 23:22
        FERJO   Návštevník
        Ked uz tu je tato tema, tak napisem takto- Manualy som studoval, ale dodnes som z nich nepoxopil napr. ako manualne instalovat zvukovky. Nejak tomu chyba prehladnost.
        • Re: Re: Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 26.10.2006 | 23:45
          WlaSaTy   Návštevník
          zvukovky sa manualne instaluju skrutkovacom. zrejme si myslel instalaciu ovladaca a konfiguraciu zvukoveho systemu, najme pri lacnych (aj onboard) kuskoch bez hw mixeru. ktory manual si mal na mysli, ten co je na domovskej stranke projektu alsa? tam je to napisane krok za krokom.
    • Re: anketka 15 - vas vztah k manualom :) 29.10.2006 | 20:38
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ
      7) hlavne pri praci v Linuxe, kde na jednej konzole robim urc. pracu a na druhej je k tomu prikazu manual, ci help k nemu