linux safe mode

Sekcia: Programovanie 31.08.2006 | 22:39
karol   Návštevník
co myslia tym ze bezi linux v safe mode??nemyslim ako safe mode pri pade,ale napr. www server..
    • Re: linux safe mode 31.07.2006 | 17:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ze niektore ficurky su zakazane...
      • Re: Re: linux safe mode 31.07.2006 | 17:33
        Karol   Návštevník
        nieco konkretnejsie??jak to zapnem??kedy to je dobre pouzit?
        • Re: Re: Re: linux safe mode 31.07.2006 | 17:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          viac na konkretnych domovskych strankach projektov.
    • Re: linux safe mode 31.07.2006 | 18:00
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Skor tym asi mysleli ze sluzby ktore sa nepouzivaju su vypnte (napr. ftp server, ssh server, ...)
      • Re: Re: linux safe mode 01.08.2006 | 18:48
        Karol   Návštevník
        to neymslim,to je normalne zabespecenie :) a ziadnu domovsku tranku som nenasiel
        • Re: Re: Re: linux safe mode 30.08.2006 | 14:34
          Nipo   Návštevník
          ze by toto ? http://www.nsa.gov/selinux/
          • Re: Re: Re: Re: linux safe mode 30.08.2006 | 16:21
            WlaSaTy   Návštevník
            este sa moze jednat o runlevel 1 - single user. ale viac by sme vedeli keby sa niekto zdoveril ze kde sa to objavilo a co bolo okolo toho. napriklad chyba na HDD a podobne ...
    • Re: linux safe mode 31.08.2006 | 03:43
      Jaro   Návštevník
      Znamena to, ze niektoru veci su obmedzene. Je to vlastne level zabezpecenia v php. V tomto leveli mas napr register_globals off, allow_url_fopen a pod. Hlavne to znamena, ze user, pod ktorym bezi php (apache), tak nemoze pracovat su subormi, ktore nepatria do jeho uzivatelskej skupiny. Napr. pri uploadoch nemozes pouzivat copy(), pretoze /tmp alebo kde sa uploaduju subory, su inej skupiny, alebo usera. Takze musis pouzit ftp funkcie, napr. namiesto copy() move_uploaded_file(). Nemozes spustat scripty z inych serverov na svojom. Safe_mode on ma podla mna kopec vyhod. Ak mas napr. dierave scripty, tak je o cosi mensie riziko preniknutia. Jedna sa hlavne o free rs, diskusne fora a pod. Vbulletin hackovali mojmu znamemu.
      • Re: Re: linux safe mode 31.08.2006 | 19:43
        karol   Návštevník
        toto som myslel.raz mi niekto vravel ,ze ma tak zabezpeceny www server ,povedal len safe mod a nekonkretizoval....neni o tom neake stranka??neake how-to ??
        • Re: Re: Re: linux safe mode 31.08.2006 | 22:39
          Jaro   Návštevník
          Skus pozriet sem: http://econnect.ecn.cz/index.stm?x=74645 urcite nieco najdes na php.net alebo apache.org