AverTV Go 007 FM - ako permanentne nastavit zvuk?

Sekcia: Hardware a Drivery 04.08.2006 | 17:18
Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
Prosim o pomoc s nasledovnym problemom... Mam TV kartu AverTV GO 007 FM, v programe kdetv som naladil kanaly, obraz bol ok ale zvuk nesiel... vyriesilo sa to zadanim nasledovneho prikazu v terminali: sox -c 2 -sw -r 32000 -t ossdsp /dev/dsp1 -t ossdsp /dev/dsp Problem je v tom, ze akonahle terminal ukoncim, zvuk prestane fungovat... Potreboval by som teda poradit, ako nastavit, aby sa zvuk pri pouzivani TV karty spustal automaticky pri spusteni aplikacie (napr. kdetv), t.j. bez nutnosti zakazdym zadavat spominany prikaz v terminali... Tiez by som uvital, ak by mi niekto poradil ako sfunkcnit dialkove ovladanie k uvedenej TV karte... Pre úplnost - mam Ubuntu 6.06, som linuxovy zaciatocnik... ;-) Vopred dakujem za rady...
    • Re: AverTV Go 007 FM - ako permanentne nastavit zv 02.08.2006 | 15:45
      WlaSaTy   Návštevník
      dalsia tv karta ktora neobsahuje kablik na priame prepojenie zvukoveho vystupu z TV na zvukovu kartu? zaujimalo by ma kam smeruju tieto moderne technologie. ale k veci: dany prikaz mozes umiestnit do nejakeho skriptu a volat bud zo startovacieho skriptu alebo cez post-install v /etc/modules.conf, popripade to mozes volat cez nohup v nejakom skriptiku co nastartuje kdetv.
      • Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako permanentne nastavi 02.08.2006 | 16:26
        Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
        vdaka za reakciu... mohol by si mi prosim Ta napisat nejaky priklad toho skriptu, ako by to malo vyzerat? a pripadne ak by sa dalo, tak aj nejaky presnejsi postup co mam kde pridat, resp. napisat... Mam linux nainstalovany len nieco vyse tyzdna, tak niektore veci su pre mna zatial trochu zlozite.. Dakujem ;-)
        • Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako permanentne nas 02.08.2006 | 16:51
          WlaSaTy   Návštevník
          ok: 1) najhorsie riesenie - rucne spustanie 1.a) instalacia mkdir -p ~/bin cat >~/bin/zvuk-na-tv <<EOF #!/bin/sh sox -c 2 -sw -r 32000 -t ossdsp /dev/dsp1 -t ossdsp /dev/dsp EOF chmod +x ~/bin/zvuk-na-tv 1.b) spustanie zakazdym ked chce clovek zvuk z TV v terminali treba spustit : nohup ~/bin/zvuk-na-tv >~/tv.log 2>&1 & 2) lepsie riesenie - spustanie s xwindows 2.a) instalacia: echo "exec sox -c 2 -sw -r 32000 -t ossdsp /dev/dsp1 -t ossdsp /dev/dsp" >> ~/.xinitrc 2.b) spustanie - automaticke s xwindows 3) este lepsie riesenie: 3.a) instalacia podobna bodu 1.a ale ale skriptik zvuk-na-tv je lepsie umiestnit do /usr/local/bin + zapisat jeho spustanie do startovacich skriptov (za nacitanie modulov pre TV kartu a zvukovku) 3.b) spustanie je automaticke 4) najlepsie riesenie ktore ma napada: 4.a) instalacia podobna bodu 1.a ale skriptik zvuk-na-tv je lepsie umiestnit do /usr/local/bin + zapisanie do /etc/modules.conf pomocou riadku post-install, popis v manuali man 5 modules.conf ps.:dufam ze tam nemam preklepy :-) pisal som z pameti ...
          • Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako permanentne 02.08.2006 | 17:44
            Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
            dakujem velmi pekne... vyskusam to hned ako pridem domov a dam vediet ako som dopadol ;-) Btw.: k tomu dialkovemu ovladaniu by si mi mohol pripadne poradit nejaku fintu ako to vyriesit? Este raz vdaka.. ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako permane 02.08.2006 | 19:05
              WlaSaTy   Návštevník
              nakolko sice vlastnim TV kartu ale ineho typu a uz rok je v skrini u kamarata, tak asi nie. ale odporucal by som pozriet sa prikazom /sbin/lspci co je to za kartu a skontrolovat status projektu lirc.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako per 03.08.2006 | 01:21
                Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
                takze uspesne som vytvoril skript "zvuk-na-tv" ;-) nachadza sa v adresari /usr/local/bin Potreboval by som len este poradit, ako to nastavit tak, aby sa pri kliknuti na ikonu Kdetv automaticky spustil aj tento skript... Ked som klikol na "Vlastnosti" kdetv, je tam uvedene ze sa spusta prikazom: kdetv -caption "%c" %i %m Da sa priamo tam doplnit nieco, aby to automaticky spustilo aj ten skript? Ten post-install je totiz akosi nad moje sily a zatial mi to velmi nejde.. Diky
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - ako 03.08.2006 | 01:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  skusal si moznost 2 - pridat spustanie sox do .xinitrc a restartnut grafiku? ale pokial nemas zvukovku s hw mixerom alebo aspon povoleny dmix na alse, tak moze pocitac stichnut.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 FM - 03.08.2006 | 10:11
                    Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
                    Skusal som aj moznost 2/ a ziadny vysledok... bol by som najradsej keby bolo mozne nastavit to tak, ze by sa ten prikaz sox ....... (resp. ten skript kt. obsahuje tento prikaz) spustal automaticky so spustenim TV aplikacie (v mojom pripade kdetv) a rovnako s jej zatvorenim by doslo k jeho ukonceniu....
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 007 03.08.2006 | 13:06
                      WlaSaTy   Návštevník
                      #!/bin/sh sox -parametre & kdetv -parametre pozor na ten znak & :-) ale bez zaruky. rozumnejsie by bolo nakonfigurovat alsu poriadne (dmix) a spustat sox nech si bezi ako chce. ajtak by mali ovladace telky bypnut zvuk ak sa prestane pouzivat tuner.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV Go 04.08.2006 | 11:16
                        Avatar Cerberro Ubuntu 6.06  Používateľ
                        no tak som to vyskusal ako si mi poradil, ale nejako mi to nefunguje... neviem ci som niekde spravil chybu alebo co... momentalne mi to ide len tak, ze bude spustim ten prikaz sox atd v terminali, alebo spustim skript, obsahujuci tento prikaz a potom nasledne spustim kdetv... nie je to nic strasne, len som myslel ze by bolo fajn ak by sa to dalo spustat automaticky s kdetv... ale to je momentalne asi este nad moje sily ;-) no nic, aj tak vdaka za pomoc.. skusim sa s tym este potrapit...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AverTV 04.08.2006 | 17:18
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ktory, ten trojriadkovy ti nefunguje? asi nemas priznak ze je eXecutable. man chmod