problem s instalaciou KNOPPIX

Sekcia: Ostatné 24.03.2005 | 14:31
Avatar disoft Mandriva 2007CZ  Používateľ
Prosím,poradte! Dostalo sa mi do rúk LIVE CD-cko s instalaciou KNOPPIX-u (PCR Linux) cca 200,-SK.Chcel som ho vyskusat , nastvil som bootovanie z cdd-rom ,nabehlo zistovanie hardveru,nadetekovalo a rozpoznalo hdd,cd-rom,usb,vga,zvukovku sietovu kartu,prebehloneake automaticke nastavenie,ale ked malo nabehnut neake X-uz sa nepamatam co(myslim neaky graficky mod)dalej,monitor presiel do standby modu a viac sa nedialo nic.Som uplny ,ale uplny zaciatocnik.Mam zostavu starsieho data procesor 330Mhz,grafikaTNT 2- 16 MB ,256 MB RAM.Chcem sa spytat,ci sa to da neako rozbehnut?
    • Re: problem s instalaciou KNOPPIX 19.03.2005 | 10:35
      q-parser   Návštevník
      Este sa mi nestalo, ze by mi Knoppix padol na startovani X servra. Skor inde. Skus bootnut s nejakymi inymi parametrami, napr.: knoppix screen=800x600 desktop=kde kde je sice dost narocne a na Tvoju masinu jak by dal. Ked nie tak tam skus fasnut "fluxbox", "wmaker" etc. moznosti dostanes po nacitani cd s promptom boot: pri stlaceni F2,F3.
      • Re: Re: problem s instalaciou KNOPPIX 24.03.2005 | 14:31
        disoft   Návštevník
        dik za radu,funguje to ,len nemam ovladac na zvukovku ALS400 pci a winmodem InPorte Voice.Ak by niekto mohol poradit aj s tymto problemom budem moc vdacny. Disoft