chm - nekorektné zobrazenie

Sekcia: Ostatné 21.08.2006 | 12:53
Avatar olbrait Ubuntu 6.06  Používateľ
Zdravím mám problém konkrétne s jedným .chm súborom - Biblia.chm - stiahnutý z http://www.ichtys.sk/download.php?sekce=2 Je urobená tak, že v ľavom okne je ako strom zoznam kníh biblie. Ak jednu z nich vyberiem, pravé okno by sa malo rozdeliť na ďalšie tri - v hornom je obsah knihy, v ľavom kraji dolného zoznam kapitol (v podstate strom) a v samotnom dolnom okne je text biblie. A pracuje sa s tým tak, že si vľavo vyberiem knihu a potom buď z obsahu alebo cez zoznam kapitol si vyberiem konkrétnu časť - kapitolu (takto to vyzeralo pod windowsom). Lenže keď ju otvorím cez xchm alebo gnochm otvorí mi ju iba ako klasický .chm súbor -vľavo zoznam kníh, vpravo text knihy. Absolútne chýba voľba kapitoly či obsahu a tak keď si vyberiem nejakú knihu z ľavého okna, v pravom okne mi z nej zobrazí iba poslednú kapitolu. Nič viac. V podstate je to jediný súbor kvôli ktorému potrebujem gnochm a tak by som bol rád ak by som to dal nejako do poriadku. Vďaka
    • Re: chm - nekorektné zobrazenie 09.08.2006 | 21:00
      :-)   Návštevník
      spravne zobrazenie toho chm suboru asi nebude momentalne mozne (predsa len to je format typicky pre microsoft). ale mozes to vyriesit tak ze zi nainstalujes exe subor z tej istej stranky (www.ichtys.sk) cez wine a bude to fungovat cez webovy prehliadac. Bibliu potom najdes na file:///home/tvojekonto/.wine/drive_c/Program Files/SvatePismo/index.htm
    • Re: chm - nekorektné zobrazenie 21.08.2006 | 06:16
      Jojo   Návštevník
      Ahoj, najlepsie spravis, ked sa prepnes nachvilu do windowsov, pozicias/nainsalujes si HTML Help Workshop. Tento program vytvara chm subory a vie ich aj dekompilovat naspat do html. A ked to budes mat rozlozene do html, mozes to potom pozerat prakticky kdekolvek a bez problemov. Prajem prijemne citanie.
      • Re: Re: chm - nekorektnĂŠ zobrazenie 21.08.2006 | 10:51
        Avatar nardew debian  Používateľ
        a mas ten soft odskusany ze bezi a hlavne konvertuje spolahlivo? lebo ak hej, aj ja by som potreboval nieco podobne..
        • Re: Re: Re: chm - nekorektnĂŠ zobrazenie 21.08.2006 | 12:53
          WlaSaTy   Návštevník
          ono by bolo vhodnejsie odskusat ci ten soft bezi spolahlivo cez wine/cedega. za tuto moznost sa priklanam aj ja :-)
    • Re: chm - nekorektné zobrazenie 21.01.2007 | 12:36
      Avatar olbrait Ubuntu 6.06  Používateľ
      v podstate správne sa to zobrazuje cez KCHM
      • Re: chm - nekorektné zobrazenie 21.09.2007 | 19:12
        fojtak   Návštevník
        da sa tiez pouzit CHMDECODER z slunecnice.cz