nejde mi spustit linux

Sekcia: Ostatné 20.03.2005 | 22:09
blade   Návštevník
mam linux a xp na jednom disku ktory som rozdelil na dva.Musel som reinstall xp a od vtedy mi nejde spustit linux.Mam aj boot managera,ked cez neho zvolim linux tak mi nabehne len cierna obrazovka a nic sa nesputi.Linux mam Debian.Ak niekto vie pomozte mi.Dakujem
    • Re: nejde mi spustit linux 19.03.2005 | 18:33
      yolan   Návštevník
      Spustite nejaku live distribuciu, trebars Slax a cez nu opravte vasho boot managera LILO alebo GRUB.
      • Re: Re: nejde mi spustit linux 19.03.2005 | 20:05
        blade   Návštevník
        Problem je v tom ze nemam live distribuciu.Bez nej to nepojde?Dakujem
        • Re: Re: Re: nejde mi spustit linux 19.03.2005 | 20:37
          perun   Návštevník
          Bud live alebo instalacna disketa, ci prve boot CD Debianu, ktore sa da vyuzit aj ako rescue cd. Staci hocico linuxove, s cim sa da sahat na disk. Alebo aj stiahnut nejaky ovladac pre filesystem do Win a urobit to odtial... ale to je dost rizikove
    • Re: nejde mi spustit linux 19.03.2005 | 21:56
      david   Návštevník
      dam ti dobry tip - ked si delis HDD na particie, nechaj si miesto pre linux neparticiovane tz. spusti XP - nastav particie a nechaj povedzme 15Gb na linux v tzv - Unpartioned space, potom nainstaluj xp, a potom instaluj linux a vyber si prave to neparticiovane miesto - nebudes mat problemy s nicim - len XP to neparticiovane miesto nebude poznat cize v Xp budes mat HDD mensi o tych 15GB
      • Re: Re: nejde mi spustit linux 20.03.2005 | 00:09
        blade   Návštevník
        dakujem za tip.To ze bude mensi mi nevadi.Uz teraz mam na linuxe sys suborov ext3 takze mi to xp nepozna.A kedze mam na xp ntfs tak mi nepozna linux disk kde je xp.
        • Re: Re: Re: nejde mi spustit linux 20.03.2005 | 03:08
          Toudy   Návštevník
          Ak chces vidiet ext2/3 particiu na windoze tak skus explore2fs a zase z Linuxu na ntfs si zakompiluj do kernelu ntfs podporu..
          • Re: Re: Re: Re: nejde mi spustit linux 20.03.2005 | 22:09
            perun   Návštevník
            Pozor na to NTFS! Ak je v jadre podpora, tak ano. Citat sa da. Ale zapisovat z linuxu na NTFS filesystem je EXTREMNE RIZIKOVE a takmer s istotou to sposobi s NTFS problemy!!!
    • Re: nejde mi spustit linux 19.03.2005 | 22:06
      titanik   Návštevník
      inak som pocul ze sa da nastavit boot aj vo winxp v subore boot.ini nastavis particiu na ktorej mas linux. mozno tam treba aj lilo na tej particii ale neviem treba skusit
      • Re: Re: nejde mi spustit linux 20.03.2005 | 15:38
        Avatar Mande Mandrake official 10.1  Používateľ
        ..... v příručce "používáme mandrakelinux 10.1" je uvedena tato možnost : po spuštění záchranného režimu je v textové nabídce volba