opera a logy

Sekcia: Konfigurácia 19.09.2006 | 23:50
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
zdravim, mame modelovu situaciu : dajme tomu ze moj syn 13r pouziva linux, prehliadac Opera, lebo s konqerorom nevie robit a mozillu nema nainstalovanu. Pozera na webe "zakazane stranky" ale je natolko chytry ze vymaze historiu aby jeho otecko nic nezistil. Chcem sa teda opytat > existuje nejaky subor(log) do ktoreho opera automaticky uklada obsah historie/zoznam navstivenych stranok? ak nie, je na to nejake riesenie, povedzme, nejaky skript v shelli, ktory ak zisti ze je spustena opera automaticky zapne logovanie do takeho suboru?
dreamwalker
    • Re: opera a logy 08.08.2006 | 21:33
      WlaSaTy   Návštevník
      akym sposobom su tie stranky zakazane? typnem si ze je vyuzita funkcionalita opery na filtrovanie: http://www.schrode.net/opera/url_filtering/ alebo NAT a Squid (popisane v threade 38923) a samotny squid/junkbuster. prezerat logy opery je logicka blbost. ak ma program zapisovat do suboru tak ten subor moze uzivatel aj pozmenit/vymazat, inac by doneho nepripisal. ale ak sa maju pozerat logy z internetoveho prehliadaca (jedno akeho) tak by som odporucil nat+squid. inac kontrola a slovne zakazovanie takymto sposobom nema vyznam, skor by som vsadil na prevenciu, teda nejaky rozumny filter ktory zamietne napriklad holych chlapov. vsetci dobre vieme co nam zacnu podhadzovat o tretej nadranom komercne vyhladavace :-B
    • Re: opera a logy 08.08.2006 | 21:48
      meno   Návštevník
      a zabudol si dodat ze syncek ma zakomplexovaneho ocka ktory citi potrebu pred nim skryvat realitu v blahovej predstave ze mu to nejak pomoze :-P syncek uz davno vie pouzivat vlastny mozog a je mu jasne ze su veci pred ktorymi sa ho snazis utajit mu, nemyslim ze hra na schovavacku ti v tom nejak pomoze, asi by bola lepsia cesta ako tvarit sa ze sa nic nedeje, secko je ok :-P
      • Re: Re: opera a logy 08.08.2006 | 22:04
        WlaSaTy   Návštevník
        typnem si ze syncek uz davno vie ako si zapne proxy cez kamaratov stroj a v pripade nudze vie ako si ten stroj prekonfiguruje aj bez hesla na root-a :-) takze to bude mat zaujimavy vysledok, syncek sa nauci administrovat linux aby prechcal tatina a tatino pojde radsej na pivo.
    • Re: opera a logy 19.09.2006 | 23:18
      david   Návštevník
      ahojte nedala mi pokoj ta opera, zistil som si ze uklada zoznam historie do global.dat a teraz moj problem chcel by som nieco naprogramovat (v C alebo shelli) v style ze urobit zalohu toho suboru vzdy ked sa zapne prehliadac > co najskor aby nemohli vymazat obsah. preto sa pytam 1. v com je lepsie to napisat? 2. neviem ako by som osetril aby mi ten program/skript spustalo pri starte opery. ps > nemohol som s tym pohnut bo som mal statnice, uz ich mam za sebou uspesne(B) thx all
      • Re: Re: opera a logy 19.09.2006 | 23:26
        Stano   Návštevník
        raz som sa nastval, a nahodil som si cinstinu :) a to potom bolo treba vsetko po pameti :) odporucam premenovat to menu a bude to
      • Re: Re: opera a logy 19.09.2006 | 23:49
        WlaSaTy   Návštevník
        normalne, posta sa bude standardne dorucovat na mail server s najvyssiou prioritou (k vam do kancelarie). ak by vam vypadla linka alebo upratpovacka vypla hlavny istic, tak sa budu dorucovat na server s nizsou prioritou (u poskytovatela, takze tam kde je to teraz). ten to potom (ked vam nabehne technologia) pretlaci postu k vam do firmy. samozrejme ze odosielana posta pojde trosku inac, to je rozdiel medzi dorucovanim a primanim posty. za predpokladu ze to bude dobre nastavene :-)
        • Re: Re: Re: opera a logy 19.09.2006 | 23:50
          WlaSaTy   Návštevník
          sorry, vedla.