ako spravit kompletnu zalohu reiserfs ?

Sekcia: Ostatné 14.08.2006 | 14:59
samo   Návštevník
nevie niekto ako sa da spravit image reiser particie ? -mam gentoo a je super rozbehane :D, rad by som si spravil nieco ako image cez norton ghost pod win (jeden nikdy nevie) -nejaky program pod linuxom, najlepsie free :) dik
    • Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs ? 12.08.2006 | 19:12
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      skopiruj si vsetky subory dakam a potom ich zas spat len nahras a cez grub-install\lilo nainstaluj zavadzac (popripade upravis fstab) a vsetko pojde :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs ? 12.08.2006 | 19:50
      WlaSaTy   Návštevník
      tar, vdump? existuje strasne vela moznosti ako vytvorit zalohu.
      • zaloha 14.08.2006 | 14:59
        samo   Návštevník
        dik moc, uz som nasiel partimage (je graficke; aj rescue cd:) http://www.partimage.org
    • Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs ? 12.08.2006 | 20:44
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      najprv cez dd zapis na particiu na vsetko volne miesto nuly (aby sa vynulovalo, zlepsi to proces kompresie) a potom staci dd if=/dev/hda1 | gzip -9 - > image.gz na tu istu partisnu to potom restornes pomocou zcat image.gz | dd of=/dev/hda1
      • Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs ? 13.08.2006 | 12:02
        Ludo   Návštevník
        mozes napisat, ako na volne miesto zapises pomocou dd nuly?
        • Re: Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs 13.08.2006 | 12:44
          meno   Návštevník
          asi dd if=/dev/zero of=/dev/hda1
          • Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs 13.08.2006 | 15:38
            Ludo   Návštevník
            :)) Som sa nepytal ako napisat na cely disk nuly, ale ako zapisat nuly na neobsadene miesto... ako to bolo pisane v prispevku predomnou...
            • Re: Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs 13.08.2006 | 18:24
              meno   Návštevník
              :-[ sorac, budem sa snazit byt nabuduce pozornejsi, v tom pripade by to dost zaujimalo aj mna
            • Re: Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reiserfs 13.08.2006 | 22:01
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              dajme tomu,ze cely disk je jedna particia /dev/hda1 a ta sa pouziva ako /. Takze postup je takyto: dd if=/dev/zero of=/zero && rm -rf /zero Co to spravi? subor /zero sa bude plnit nulami az kym nedojde k zaplneniu disku a nasledne sa ten subor vymaze :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: ako spravit kompletnu zalohu reise 14.08.2006 | 10:00
                Ludo   Návštevník
                Diky. celkom jednoduche:), ale ma to nenapadlo....