Help Ako mam nainštalovať kernel???

Sekcia: Konfigurácia 18.08.2006 | 15:41
Avatar jeep18 Ubuntu linux  Používateľ
Stiahol som si new kernel a neviem ako mam spustit instalaciu mam mandrivu 2006
    • Re: Help Ako mam nainštalovať kernel??? 15.08.2006 | 13:46
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      pozri si napriklad tieto clanky (1, 2, 3) ale pokial nemas dobre znalosti o HW ktory mas, mozes si tym vyrobit problemy
      Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: Help Ako mam nainštalovať kernel??? 15.08.2006 | 15:01
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Otazka znie preco?
      • Re: Re: Help Ako mam nainštalovať kernel??? 16.08.2006 | 11:26
        Avatar jeep18 Ubuntu linux  Používateľ
        lebo sa mi neda naistalovat graficka karta vypisuje mi ze mam stare jadro. Nieje nato niejaky rpm balicek???
        • Re: Re: Re: Help Ako mam nainĹĄtalovaĹĽ kernel??? 16.08.2006 | 17:41
          Avatar nardew debian  Používateľ
          stiahni archiv kernelu a rozbal ho niekde na disku, najlepsie do /usr/src/kernel-verzia. v /usr/src je subor linux, co je odkaz na aktualny kernel, takze sprav aby dany odkaz odkazoval na adresar s novym kernelom. cize # rm /usr/src/linux # ln -sf /usr/src/kernel-verzia /usr/src/linux # cd /usr/src/linux # make menuconfig teraz si nastavis vsetky parametre jadra, ked mas hotovo, ulozis a odides odtial. dalej pustis # make && make modules_install to ti vytvori subor s novym kernelom(bzImage). ten si potom nakopiruj povedzme do /boot. cize # cp /usr/src/arch/i386/boot/bzImage /boot/kernel-verzia nakoniec musis v system loaderi(lilo/grub) nastavit, aby pouzival novy kernel. odporucam pridat do loadera novy zaznam pre nove jadro a neprepisovat stary, ak by boli nahodou nejake problemy s novym jadrom, aby si sa mohol kedykolvek vratit k staremu moze byt? :)
          • Re: Re: Re: Re: Help Ako mam nainĹĄtalovaĹĽ kernel 17.08.2006 | 12:26
            Avatar jeep18 Ubuntu linux  Používateľ
            vdaka vecer to vyskusam a dam ti vediet ako som dopadol
            • Re: Re: Re: Re: Re: Help Ako mam nainĹĄtalovaĹĽ ke 18.08.2006 | 15:27
              Avatar jeep18 Ubuntu linux  Používateľ
              tha akosi sa tam ten subor linux nenachadzal bola tam len zlozka linux a v nej stare jadro
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Help 18.08.2006 | 15:41
                Avatar nardew debian  Používateľ
                no ved ten linux je odkaz na stare jadro. ODKAZ. a ty musis spravit, aby ukazoval na to nove rozbalene jadro...