Prihlásenie do systému

Sekcia: Ostatné 15.08.2006 | 23:31
Drachir   Návštevník
Zdravím, prosím pomožte, nainštaloval som Ubuntu Alternate, alke počas inštalacie nepýtalo odomňa žiadný LOGIN ale nejake HESLO, heslo som zadal, ale teraz keď už je nainštalovaný Ubuntu, pýta POUŽÍVATEĽSKÉ MENO a potom HESLO, ake je používateľské meno a heslo? Díki
    • Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 20:58
      555   Návštevník
      bolo to cd dobre stiahnute? kontroloval si md5sum pred napalenim ? Je to divne ze nevytvorilo uzivatelsky ucet.
    • Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 21:04
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Skus ako meno root a ako heslo to co si zadal.
      • Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 21:08
        555   Návštevník
        prihlasenie ako root do ubuntu je blokovane takze toto by standardne po instalacii nemalo ist
        • Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 21:58
          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
          Ale prihlasenie do konzoly nieje blokovane.
          • Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:20
            Drachir   Návštevník
            No, ked zapnem PC, naskoci ponuka OS, kde mam navyber Ubuntu a Ubuntu RECOVERY (take nieco) a WinXP. Po ukonceni instalacie Ubunty mi nieco spominalo "sudo", samozrejme nemal som ani ponatia o co ide, kedze prvykrat skusam linux. Skusal som sa prihlasit aj ako root, aj ako sudo, aj ako ubuntu a vsade som pouzil heslo co som zadaval, ale beznadejne. Ak sa to da, chcel by som spustat Ubuntu bez zadavania hesla a pouzivatela.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:27
              555   Návštevník
              sudo je sposob ako ziskat prava root-a ked si prihlaseny ako bezny pouzivatel. Sudo nie je meno na prihlasenie do systemu. Automaticke prihlasenie do systemu je mozne http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_cz#Jak_na_automatick.C3.BD_login_do_GNOME_.28nebezpe.C4.8Dn.C3.A9.29 skontroloval si to iso co si napaloval?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:30
                Drachir   Návštevník
                ISO je vporiadku!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:45
                  555   Návštevník
                  ked sa ti zobrazi prihlasovacia obrazovka (kde sa zadava meno,heslo) , tak stlac ctrl+alt+F2 , mala by sa zobrazit konzola , tam napis ako login:root a heslo to ktore mas ,ak sa podari prihlasit tak mas aspon heslo root-a.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do sys 15.08.2006 | 22:48
                    Drachir   Návštevník
                    Skusil som to ale ziadne hesla mi neberie nevypisuju sa ziadne symloby!
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do 15.08.2006 | 22:51
                      555   Návštevník
                      heslo sa v konzole nevypisuje ,to kvoli bezpecnosti , ale aj ked ho nevidis ,tak ho tam urcite zadavas
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihláseni 15.08.2006 | 22:52
                        Drachir   Návštevník
                        Ale ani ***** nedava ani ine znaky
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlá 15.08.2006 | 22:59
                          555   Návštevník
                          pri zadavani hesla sa nevypisuje nic - ziadne znaky
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pr 15.08.2006 | 23:00
                            Drachir   Návštevník
                            Tak to potom nejde.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.08.2006 | 23:05
                              555   Návštevník
                              tak skus preinstalovat , hladas riesenie a zrejme sa stala chyba pri instalacii a viac casu stratis hladanim riesenia ,ktore ani nie je. Mal som podobny problem s ubuntu 5.10 , tiez sa nevytvoril uzivatelsky ucet , preinstaloval som viac krat a bolo to rovnake , potom som to instaloval s volbou expert a uz islo vsetko bez problemov
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.08.2006 | 23:18
                                Drachir   Návštevník
                                Na intalaciu mi ponuka dve moznosti, cez OEM rezim a este jedno alt o uz neviem ako sa volalo. Ako spustim toho experta?
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.08.2006 | 23:25
                                  555   Návštevník
                                  to bolo v 5.10 , neviem ako je to v dapperi ,ten som instaloval z live cd-cka
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.08.2006 | 23:31
                                    Drachir   Návštevník
                                    OK, diki teda, skusim to este nejak poriesit, preinstalovat a uvidime.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:44
                Drachir   Návštevník
                Som ti vdacny za tuto stranku, ale ako to tam ja hodim, ked sa mi neda prihlasit do Ubunty?! PS: v tom Ubuntu (asi RECOVERY), tak tu sa daju pisat nejake prikazy, ale ja to nevieeeem!
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prihlásenie do systému 15.08.2006 | 22:44
              Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
              Volakedy, ked som skusal ubuntu tak sa to aj mne stalo. niak som sa nad tym nepozastavova. Nainstaloval som ho znovu a uz to islo.