mplayer+opera

Sekcia: Ostatné 20.08.2006 | 14:49
Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
Zdravim Mam 2 veci na vas: 1) nieco sa stalo s mojim mplayer-om, neviem ci som nainstaloval daky zly balicek, ktory sa s nim bije, alebo co. vzdy ked dam do konzoly mplayer, dostanem toto kilo@blacksun:~$ mplayer bash: mplayer: No such file or directory pritom donedavna to urcite islo. mplayer je nainstalovany, alias ziadny nan nieje, je umiestneny v /usr/bin. pritom ked k nemu pristupujem celou cestou, tak funguje /usr/bin/mplayer ide ako ma. tento problem sa tyka vsetkych pouzivatelov. 2) opera neukazuje v karte Transfers nic, aj ked prave prebiehaju nejake transfery. na obrazku prebiehaju 4 transfery a pritom nevidno ich podrobnosti. nevie niekto v com moze byt problem? btw distro je debian 3.1 amd64 za odpovede diky vopred
cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: mplayer opera 20.08.2006 | 13:38
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      1) co ti vrati "echo $PATH" 2) ten isty problem mam aj ja na amd64 (rozne distra) pravdepodobne BUG
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: mplayer opera 20.08.2006 | 13:44
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        1) vyriesene, ja exot som si spravil sid-i386 chroot a v mojom povodnom amd64 debiane link z /usr/local/bin/mplayer na /sid-i386-chroot/usr/bin/mplayer, pricom tento zatial neexistuje. prepacte ze som vas s tym otravoval. to je tak, ked zacnem nejaku robotu a potom to musim prerusit, neviem kde som skoncil a cudujem sa. 2) zrejme jedine riesenie je cakat, ze? nema niekto plne funkcnu operu na AMD64?
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Re: Re: mplayer opera 20.08.2006 | 13:46
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          1) :) 2) ja som pustal operu vzdy za pomoci statickych 32bit kniznic bez chrootu, mozno, ze v chroote pojde OK, treba skusit, dajte potom vediet ci to ide alebo nie
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: mplayer opera 20.08.2006 | 14:49
            KiLo   Návštevník
            no vyskusal som v chroote operu static i386 ako aj operu shared i386 a stale to iste. karta transfers prazdna