Nastavenie portu pre Azureus

Sekcia: Konfigurácia 16.12.2006 | 14:36
Avatar _Lenin Mint Linux  Používateľ
Dobrý deň...prosím vás o pomoc. Je známe že ak v Azureusu si naštelujem port...rýchlosť sa zväčší desaťnásobne...ale ja neviem aký mám port.Som za NATkou, v routeri (ZyXel Prestige 300) ...som nenašiel štelovanie portov..a ani, neviem kde. Existuje nieaký program ktorý mi zistí aký mám port? Ak ano,aký... prosím pomoc!
    • Re: Nastavenie portu pre Azureus 20.08.2006 | 20:06
      Avatar nardew debian  Používateľ
      pokial viem, tak rychlost downloadu na torrent sietiach moze byt obmedzena len: nastavenim rychlosti clovekom od ktoreho tahas alebo ak ti provider kontroluje niektore porty a na tych shapuje linku. takze nechapem otazke Existuje nieaký program ktorý mi zistí aký mám port?, lebo port na ktory sa azureus pripaja si nastavis v nastaveniach programu, cize vlastne vies aky port pouzivas btw dufam ze som pochopil co si sa pytal :)
      • Re: Re: Nastavenie portu pre Azureus 20.08.2006 | 20:22
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        provider moze obmedzovat pomocou nejakeho layer 7 patchu pre iptables (myslim, ze aj torrent). inac neviem ako velmi zavisi rychlost od toho, ze nema ziaden forwardnuty port. najjednoduchsie bude, ked ti provider (alebo ak je to tvoje NAT s verejnou IP, tak ty) forwardne port (alebo viacere porty), ktory torrent klientovi potom mozes nastavit.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Nastavenie portu pre Azureus 20.08.2006 | 21:11
          Avatar nardew debian  Používateľ
          ja som mal na mysli napr. patch connlimit, ktory vie regulovat pocet spojeni na jednotlivych portoch... ale tych sposobov je kopa ako to docielit, aj priamo shapovat rychlost na konkretnom porte...
          • Re: Re: Re: Re: Nastavenie portu pre Azureus 21.08.2006 | 11:54
            _Lenin   Návštevník
            Viem že si v Azureusovi môžem naštelovať port, ale po kontrole toho portu mi vypíše že mám nieakú chybu s portom... rýchlosť mám vždy bez obmedzení, rovnako ako upload. Keď sa pozrem na stahovanie a akú majú peerovia rýchlosť tak si nemyslím že by si každý obmedzoval upload...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nastavenie portu pre Azureus 15.12.2006 | 23:22
              himo   Návštevník
              ja mam tiez podobny problem ale mne ide net normalne vsetko len mi nejde stahovat cez torrenty a v azureuse mi pise aby som si nastavil taky port aky tam ma byt lenze ja neviem aky mam port takze nemozem stahovat torrenty a preto ak existuje program ktorym zistim aky mam port pls napiste
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nastavenie portu pre Azureus 15.12.2006 | 23:22
              himo   Návštevník
              ja mam tiez podobny problem ale mne ide net normalne vsetko len mi nejde stahovat cez torrenty a v azureuse mi pise aby som si nastavil taky port aky tam ma byt lenze ja neviem aky mam port takze nemozem stahovat torrenty a preto ak existuje program ktorym zistim aky mam port pls napiste
    • Re: Nastavenie portu pre Azureus 16.12.2006 | 14:36
      ---   Návštevník
      potrebujes nastavit forwardovanie portu. v azureuse si daj Nastroje-->Nastavenie a v casti Server je Incoming TCP a UDP listen port ,tam si nieco nastav napr. 10000 , uloz . Chod do nastavenia routra a hladaj polozku Network-->NAT , zalozka application alebo skor advanced ,tam musis povolit tento isty port co si v azureuse nastavil pre TCP a UDP protokol. Ak pouzivas este nejake klikatko na nastavenie firewallu v linuxe (firestarter, guarddog...) tak aj tam treba tento port povolit. Inac nemam zyxel router a tak sa to nastavenie moze robit inde (mam to z manualu k nejakemu zyxelu)