Mirrors do yastu

Sekcia: Konfigurácia 02.09.2006 | 10:27
Krcho   Návštevník
Potreboval by som zohnať dáke mirrory do yastu. Práve som si nainstaloval linux a teraz si chcem cez yast updatnut systém. Prosím poradte mi dobré mirrory na suse linux 10.1 Najlepšie aj s návodom ako sa to tam má presne dať bo niekedy ked to tam dávam mi to nejde...Dakujem
    • Re: Mirrors do yastu 01.09.2006 | 01:36
      matt2ss   Návštevník
      Ouuu.... To bude velky problem, suse 10.1 ma pokazeny cely balickovaci system a utilitu lizbmpp ktora ponovom update zapezpecuje. Moj osvedceny postup:v yaste si daj ONLINE CONFIGURATION SETUP. Musis pockat dlhu dobu kym prebehne konfiguracia a registracia v novelli. To ti samo prida mirrory, ale nemen ani ich neotvaraj ich nastavenie, nerestartuj comp (vsetko kvoli kope chyb). Potom daj v yaste online aktualizaciu (nie tu na ikonke v systemovej liste!!!). Ponukne ti zoznam aktualizacii, ale nechaj len tie oznacene (lyzmpp a yast). Opravi sa yast a balickovaci system. Neoznacuj dalsie-vratis sa do problemov. Ked ti t prebehne, spusti aktualizaciu znova a aktualizuj zvysok. Keby ti niekedy aktualizacia nesla, resetuj comp, spusti znova tu konfiguraciu a az potom update (konfiguraciu znova preto, lebo je tu chyba-mirrory, kt. sa vytvoria sa neulozia po resete). Suse 10.1 je preplneny problemami. Preto to musis riesit takto zlozito. Mam to vsetko aktualizovane ale aj tak vidim bugy, kt. v 10.0 neboli, lutujem ze som nanho presiel. Este dodam, to sprav takto, nepridavaj zdroje manualne, nema to vyznam, kym sa nestiahnu opravy. Potom aktualizacia ide normalne.Daju sa riadne pridavar zdroje (mirrory) a vsetko ako ma byt... Dufam ze ti to pomoze, akurat dnes som sa s tym babral :-)
      • Re: Re: Mirrors do yastu 02.09.2006 | 01:43
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ahoj neviem ci ti to pomuoze ale na konci tohoto clanku by mohlo byt to co hladas ... :D
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: Mirrors do yastu 02.09.2006 | 10:27
          Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
          nainstaluj si smart je to super vec a vdaka nemu rozbehas bez problemov vsetko aj update systemu no problem clanok mas na suseportal.cz ja som s nim velmi spokojny cez yast uz nebudes robit nic