Acer Aspire 3634 NWLMi a Klaptop!

Sekcia: Hardware a Drivery 02.09.2006 | 16:59
Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
Zdravim, mam Acer Aspire 3634 NWLMi (original linuxovi) a na nom Mandrivu 2006 ale nefunguje klaptop pise ze battery not found.Ked dam laptop_mode status vypise mi: /proc/acpi/battery/BAT1/state: present: yes ERROR: Unable to read battery status Pls,poradte akurat pred chvilou mi za jazdy chcipol a vestky nastavenia posli do .......
    • Re: Acer Aspire 3634 NWLMi a Klaptop! 02.09.2006 | 14:35
      WlaSaTy   Návštevník
      ta baterka si skutocne rozumie z danou doskou? nejde mi o to ci bola dodana k danemu notebooku ale ci iny operacny system dokaze poskytovat dane informacie. ake jadro bolo pouzite? a ake parametre mu boli podvrnute (noapic/noacpi)? ps.: oki uz opravili klaptop ze prestal znizovat vydrz baterky? kedysi bol v top ten najzbytocnejsich blbosti.
      • Re: Re: Acer Aspire 3634 NWLMi a Klaptop! 02.09.2006 | 15:11
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        Na Gatesofte ukazuje dobre.Kernel 2.6.12-12mdk a acpi je povolene pri starte.
        • Re: Re: Re: Acer Aspire 3634 NWLMi a Klaptop! 02.09.2006 | 16:59
          WlaSaTy   Návštevník
          ak je ten laptop original linuxovi, tak aka distribucia bola k nemu dodana? obcas nastane jedna malickost. vyrobca spravi ovladace ale odmietne ich zverejnit pod GPL, preto sa take ovladace nedostanu do inych distribucii. ps.: predpokladam ze si uz skusal aj novsie jadro. nie?