Ako povedat Mandrive, ktoru zvukovku pouzit?

Sekcia: Hardware a Drivery 04.09.2006 | 14:18
duxis   Návštevník
Ahojte, dnes skusam Linux poprvykrat. Nainstalil som si Mandrivu 2006, ale mam problem so zvukom. Mam totiz dve zvukovky, jednu integrovanu na doske, druhu SB Live. Pouzivam stale este aj Windows, a tam vyuzivam tu SB Live - teda repraky su pripojene k nej. Mandriva mi detekovala obe zvukovky, avsak prehrava zvuk na tu integrovanu, co mi vadi, pretoze by som musel zakazdym prehadzovat repraky z jednej zvukovky do druhej pri prechode z Win do Liuxu ci naopak. Snazil som sa najst nejake nastavenie ako prinutit Linux vyuizvat SB Live, ale nepodarilo sa mi to. Vie mi niekto pomoct?
    • Re: Ako povedat Mandrive, ktoru zvukovku pouzit? 04.09.2006 | 11:49
      Acid   Návštevník
      Rad by som sem pridal aj svoj prispevok, ak ti to nebude vadit, lebo ja mam podobny problem, lenze ja mam zvukovku+tvkartu a obcas mi kubuntu pouzije tvkartu ako zvukovku alebo mixer, neviem teraz presne povedat. Ak by si na nieco prisiel, tak daj vediet, tak isto aj ja. Dikes.
    • Re: Ako povedat Mandrive, ktoru zvukovku pouzit? 04.09.2006 | 11:58
      WlaSaTy   Návštevník
      najjednoduchsie je vypnut zvukovku na doske cez bios, ak ju nepouzivas a rekonfigurovat zvuk, zvysok si uz najde aj sam. dalsi sposob je zakazat ovladac pre danu zvukovku, ale ten je pracnejsi.
      • Re: Re: Ako povedat Mandrive, ktoru zvukovku pouzi 04.09.2006 | 13:57
        meno   Návštevník
        este myslim by bola moznost pohrat sa s /etc/modprobe.conf ( v pripade kernelov 2.6 ), a pomenit aliasi aby SB bol ako default, ale mozno sa mylim, mam pocit ze by to malo ist, ale ak je naozaj( velmi pravdepodobne ) ta zvukofka na maticnej obligatory tak by bolo najidealnejsie to v biose odstavit...
        • Re: Re: Re: Ako povedat Mandrive, ktoru zvukovku p 04.09.2006 | 14:18
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, toto je k najdeniu na strankach projektu alsa: alias snd-card-0 snd-emu10k1 alias snd-card-1 snd-card-intel8x0 teda ak je ta SB Live! s cipom emu10k1 a nie je zalozena na audigy + ak je ta interna ac97 ako je zvykom. ale to sa da pozriet cez /sbin/lsmod | grep snd toto je mozne nielen na jadre 2.6 ale aj na inych generaciach (napr. 2.4), ak je zahrnuta aj alsa do zaplat, len subor je iny. ale odporucam pozriet sa do dokumentacie alsy ci sa nahodou dany subor negeneruje. v dnesnej dobe to uz zacina byt standardom, ja mam v gentoo ako prvy riadok ktory hovori za vsetko toto: This file is automatically generated by modules-update