skener pod Mandrake 9.2

Sekcia: Hardware a Drivery 12.09.2006 | 17:50
Avatar ignacio Mandrake 9.2  Používateľ
dobry vecer, chcel bz som radu o skener fungujuci pod linuxom mandrake 9.2 ktory mozete poradit? vie niekto ci HP 2400 ide pod linuxom? alebo HP 3800? a jednu otazku, obe skenery su dane s softwarom OCR, vie niekto ci take software funguje pod linuxom, lebo ja poznam http://www.linux-ocr.ekitap.gen.tr/ su tam zaujimave projekty ale keby fungovalo, to co HP dodava, bolo by dobre... Este nieco, ako vpliva, rezoluci, co ynamena v praxi 1200*1200 dpi voci 2400*4800 dpi, ked chcem len kopirovat a predovsetkym mat dobu OCRcku, lebo kvali tomu chcem skener kupit, len kvoli OCRcku. Vopred dakujem
    • Re: skener pod Mandrake 9.2 12.09.2006 | 16:21
      WlaSaTy   Návštevník
      skenovanie v linuxe zabezpecuje projekt sane: www.sane-project.org obidva skenery vyzeraju byt nepodporovane (stav z pred dva a pol mesiaca). ten ScanJet 2400c by mohol byt v buducnosti podporovany ovladacom Genesys a mozno aj je, ale nespoliehal by som sa na to. lepsie by bolo pozriet sa co maju v obchode, co podporuje sane a z toho si vybrat. popripade opytat sa niekde na fore, verim ze dost ludi pouziva k plnej spokojnosti rozne nove scannery :-) ohladom ocr, mozne je aj to ze by dodavany software fungoval pod linuxom cez wine/cedega alebo nieco komercnejsie ako win4lin. v linuxe sa pouzivaju ine pohodove programy ktore prevadzaju obrazky do textov. ale netusimm ci dokazu zlozit kompletne naformatovany dokument aj s obrazkami ...
      • Re: Re: skener pod Mandrake 9.2 12.09.2006 | 17:50
        attila_toth   Návštevník
        Ja používam skener color-page-vivid 1200 xe od geniusu, a som v celku spokojný, ono na ocr postačí 200 či 300 dpi štvrcových, viac ani inak nepotrebujete. Ale s tým ocr pod linuxom je to katastrofalne, pretože programyky ocrad a pod, sú síce doinštalovatelné ku programu kooka, ale podla všetkeho slovenčinu nepotporuju, iba angličtinu, a hrozne žeru ramku. ...možno sa to niekomu podarilo nejako to ponastavovať, ale nech sa ozve, pretože by to pomohlo mnohým. S pozdravom Attila Tóth