nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP

Sekcia: Hardware a Drivery 01.12.2006 | 20:50
Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
Pekny den prajem, mam problem spustit LiveCD ubuntu na notebooku Asus A9RP, skusal som vsetko aj nastavenia v biose. neviete o nejakej novej Live distribucii co bude mozne nainstalovat na moj notebook? dik za vase odpovede olfi
    • Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP 13.09.2006 | 00:32
      Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
      v com mas problem? neprecita ti cd, alebo pocas instalacie sa vyskytne chyba?
      • Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A 13.09.2006 | 14:58
        Ivan   Návštevník
        mno, startnem bootovatelne livecd Ubuntu, nieco na uvod skontroluje a prestane citat ked sa ukaze ... Uncompresing linux...OK boot ... tu ostane stat CD a na obrazovke stale svieti tento popis.. .skusal som vsetko ist do Biosu, nejak to tam nastavit ale nic tam nieje ohladne PCMCIA karty.
        • Re: Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na As 13.09.2006 | 15:45
          WlaSaTy   Návštevník
          za tym boot by mali ist nejake bodky, potom OK a nasledne by sa mal spustit kernel. toto vyzera na zle vypalene CD, spinavu vypalovacku alebo citacku CD, popripade na nekvalitne medium. skus vycistit optiku a vypalit to nizsou rychlostou, ale nie moc pomaly. niektore media maju sice podporu Multispeed 1-52x ale pod 8kou na to clovek nevypali.
    • Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP 30.09.2006 | 18:31
      Fero   Návštevník
      skus dat do boot parameters acpi=off mne to funguje ale aj ked na notebooku je acpi dost potrebne :-(
    • Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP 03.10.2006 | 13:08
      Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
      mal som podobny problem, ked som nahadzoval linux kamaratovi na Asus A6... ...po vyskusani takmer vsetkeho (vratane vymenenia biosu) som nakoniec zistil, ze staci odpojit mysku :) z portu USB
      • Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A 03.10.2006 | 15:46
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        Ked to to znova urobi a uvidis iba ..OK boot ... tak stlac ALT+F4 (mali by toi byt vypisy jadra) a pozri kde sa to zastavi. Mne to pomohlo pri instalacii niektorych linuxov na asus.
        • Re: Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na As 03.10.2006 | 16:15
          Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
          napriklad pri suse kernel vypisoval problem usb kvoli irq, tak mi pomohol parameter jadra irqpoll.
          • Re: Re: Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux n 05.10.2006 | 19:13
            Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
            dik za rady ale nic nepomohlo, vytiahol som mys z USB, datovu kartu tiez, napisal vsetko mozne ale Ubuntu som nenainstaloval, stale sa to stoplo pri tom Uncompresing linux ...OK, boot ... je mozne ze sa Ubuntu na tento notebook neda nainstalovat. uz som sa s tym zmieril, pockam na nove Suse, starsia verzia 9.2 isla nainstalovat bezproblemovo, len skoda ze to je pomale distro. na mojom PC som vyskusal Od Suse ...az po Kubuntu ale najlepsie sa javilo distro Ubuntu a som s nim na PC spokojny, no nic, na notebooku bude nove Suse
    • Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP 01.12.2006 | 20:44
      Winder   Návštevník
      pri bootovani je potrebne spustit nieco so zadavanim parametrov (v dolnej casti pri bootovani je kl. skratka), a ako paramatere zadat: Linux acpi=off noapic nolapic mal som presne rovnaky problem, sice nie ntbk, ale desktop s MB Asus a nevedel som si rady, kym som toto nenasiel na ubuntuforum.org. Dam na to krk ze to pojde. ps: dotaz na to, ze na ntbk je to dolezite: acpi/apic sa da po nainstalovani znovu zapnut. Napis ako si dopadol ;)
      • Re: Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A 01.12.2006 | 20:50
        ---   Návštevník
        http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=31698
    • Re: nepodarilo sa nainstalovat linux na Asus A9RP 17.01.2007 | 13:46
      fleg   Návštevník
      Vsetkym nestastnikom. Nevypinajte acpi, staci vypnut hpet pri boote a cd nabehne. Inak toto nie je problem Ubuntu, mrznu tam vsetky distribucie, ktore maju 2.6 jadra. 2.4 mi nabehli ok.
      Bezne som sa v noci hral s tym co ide a co nie a zdalo sa mi, ze na 6.10 Kubuntu slo vsetko.
      Debian sa zrutil pri aktivacii Xka