usb

Sekcia: Hardware a Drivery 17.09.2006 | 03:30
p4v0l   Návštevník
pouzivam mdk10.0 a mam problemy s usbckami, ked pripojim usb, normalne vidim, co na nom je, da sa z neho kopirovat, pustat... ale na neho sa neda nic skopirovat. Napr. som skusal mp3ky dat na usb (nevybehla mi tabulka, ze kopiruje.. a cas kopirovania, ako to byvalo vo windowse), ale hned tam tie mp3ky boli, v pribehu 2sekund. Teda boli tak, ze som ich tam videl. Ked som odpojil a znovu pripojil usb, tak tam uz neboli, cize, nekopiruju sa. Takisto je to s inymi subormi. Co s tym? PS: pardon ze sa vyjadrujem dost hlupo, ale som novacik, a nevedel som ako to napisat...
    • Re: usb 16.09.2006 | 22:00
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      zrejme bude problem v tom, ze tovje subory zostali v medzipamati a nedostali sa na usb kluc. skus najprv, skor nez vydrapnes kluc von z pocitaca, napisat do konzoly sync a pockaj na vykonanie prikazu. ak to nebude ono, napis sem kludne znova:)
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: usb 16.09.2006 | 22:05
        p4v0l   Návštevník
        jou kamosko diky! btw budem musiet vzdy pisat to sync? ci da sa to nejak nastavit..
        • Re: Re: Re: usb 17.09.2006 | 00:08
          Ludo   Návštevník
          sync je volba pre mount, takze to bud mozes dat do fstab, alebo ked to mountujes rucne tak "-o sync"...
          • Re: Re: Re: Re: usb 17.09.2006 | 03:30
            WlaSaTy   Návštevník
            :-) sync je volba pre mount ale znizuje zivotnost media. rovnako ako zvysuje zivornost volba noatime ktora sa _neda aktivovat na wiroch (prepni si disk na ro a zbadas) popripade aby som bol presny, dva prikazy "sync ; umount" su ekvivalentom "safely remove hardware". teda prva cast vypraska zdielanu pamet a sruha odpoji zariadenie. nezavisle od OS, nemate niekto info ako sa to tvari na napriklad inferno OS (http://dante.vitanuova.com/inferno/downloads.html) ?