Pomoooooc :o) instalacia

Sekcia: Hardware a Drivery 22.09.2006 | 13:35
Castler   Návštevník
Chcem vas velmi pekne poprosit, keby mi niekto vysvetlil, ako napr. nainstalovat nejaky driver pod Linuxom,potrebujem velmi podrobny navod :o) konkretne mam Ubuntu - 6.0.6, som uplny zaciatocnik, prave sa snazim prejst z win na Linux, je na to nejaky GUI nastroj, alebo sa to robim pomocou prikazoveho riadku? No, proste, potrebujem pomoc a mam vela pre niekoho asi primityvnych otazok. V mojom okoli nepoznam nikoho, kto by sa zaoberal Linuxom, chcel by som sa s niekym skontaktovat, koho by som mohol v pripade podobneho problemu "otravovat". Dakujem vopred za vsetky odpovede. Inak moja adresa je gaspu@post.sk
    • Re: Pomoooooc :o) instalacia 19.09.2006 | 11:43
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Aky driver? Vo vseobecnosti v linuxe ziadne drivere instalovat netreba, vsetky su v kerneli.
      • Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 19.09.2006 | 16:14
        Castler   Návštevník
        Driver na WLAN, a minimalne na Grafiku NVidia Go 7300
        • Re: Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 19.09.2006 | 18:03
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          driver na WLAN bude urcite v jadre (resp. v moduloch jadra), napis presne aky typ mas, pripadne spusti program ifconfig a pozri ci uz ti ho nahodou automaticky nenatiahlo (hod sem vypis ifconfig pripadne aj lsmod). Grafika neviem.
          • Re: Re: Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 20.09.2006 | 11:27
            Castler   Návštevník
            Uz som nieco nasiel a vyzera to na mierny problem, mam Broadcom BCM4318 a mnohy sa snazia rozchodit to na linuxe,
    • Re: Pomoooooc :o) instalacia 19.09.2006 | 18:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      si zaciatocnik s ubuntu? ubuntu.kayle.sk - manual pre total lamky
      • Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 20.09.2006 | 11:27
        Castler   Návštevník
        Diki moc za typ
    • Re: Pomoooooc :o) instalacia 20.09.2006 | 13:36
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=33982
      • Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 21.09.2006 | 10:08
        Castler   Návštevník
        Dakujem moc, moc pekne, ale maml by som este dalsi problemik, neviem nainstalovat nic, ani pomocou Add/Remove resp. pomocou Synaptic, pretoze niesom pripojeny na Internet (preto chcem rozchodit tu WLan). Cital som na ubuntu.kayle.sk , ze Ubuntu nema nainstalovany kompilator GCC resp. nejake kniznice, ako. Proste momentalne mam nainstalovany Ubuntu a neide mi na tom nic, lebo nemam internet a neviem ani kompilovat, lebo nemam kompilator a vsetko co staihnem z Netu (v robote) su zbalene zdrojaky a treba ich kompilovat a hlavne hovorim o rozchodeni WLAN, AKO mam teda nainstalovat kompilaor bez internetu? Vie mi niekto povedat, aku priponu maju instalcne baliky?
        • Re: Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 21.09.2006 | 10:35
          inquisitor   Návštevník
          Nie som si isty, ale balicky pre ubuntu maju tusim koncovku *.mo, malo by to byt asi podobne ako pre SLAX... Ak ano, pozri na http://www.slax.org/modules.php?category=develop moduly ako napriklad RPM2MO alebo DEB2MO2, instalni to, potom mozes prekonvertovat napr. balik pre debian (deb) do *.mo, (nainstalujes script, potom drag n drop-pacnes balik na jeden z tychto scriptov a automaticky ti to prekonvertuje balicek na *.mo) co by ti mohlo otvorit cestu dalej. Neviem presne ci ubuntu pouziva prave tieto moduly, ak nie, skus najst skripty, ktore to robia. Ajked spociatku nebudes mat najnovsie prekompilovane veci, ale hadam aspon rozchodis to najnutnejsie. Opravte ma niekto, ak sa mylim. Vela stastia...
        • Re: Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 21.09.2006 | 14:11
          123   Návštevník
          podla tohoto http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_Gateway_6020#Wireless_.28Broadcom_BCM4318.29 ta wlan karta nevyzera vobec zle, ndiswraper mas na cd ubuntu v /pool/main/n ak treba kompilovat tak je na tomto cd build-essential, tak si to nainstaluj. Idealne je, vloz cd do mechaniky a mala by sa ti otvorit ponuka ci chces pouzit synaptic (aby sa tahali baliky z pripojeneho cd-cka) , daj ano a v synaptic-u nainstaluj tieto baliky. Ostatne budes musiet niekde stiahnut.
          • Re: Re: Re: Re: Pomoooooc :o) instalacia 22.09.2006 | 13:35
            Castler   Návštevník
            Dakujem velmi pekne za reakciu, vyzera to tak, ze toto je presne to co potrebujem