Vyvojove prostredia linuxu

Sekcia: Programovanie 22.09.2006 | 00:33
3v3n7   Návštevník
Zdravim. Len pred par dnami som konecne presiel na Linux. Potreboval by som poradit nejake vyvojove prostredia, pripadne programovacie jazyky pod Linuxom... Ake su rozdiely v programovani pod Win a pod Lin..
    • Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 10:56
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Najprv si musis vybrat ktory toolkit (sada komponentov) pouzijes. Typujem ze pouzivas gnome (GTK toolkit) alebo kde (Qt toolkit). Ak ani jedno tak si mozes vybrat iny toolkit, dobre su napr. Fox toolki, FLTK, wxWidget (vsetky 3 su multiplatformove t.j. windows aj linux). Ak chces skusit dalsie tak chod na sourceforge.net. Ak nebudes so ziadnym spokojny, napis si vlastny. Potom si musis vybrat jazyk, zrejme C/C++, da sa aj pascal (FPC kompilator) alebo nejaky skriptovaci, napr. perl, pripadne TCL/Tk. No a potom nejaky vyvojovy nastroj, vacsinou su pripalene k toolkitom pretoze je to na nich zavysle. Ja som skoncil na tom ze vsetky programi pisem v obycajnom textovom editore. Nastuduj si tiez gdb (debugger). Vela stastia. http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=25831 http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=12784 http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=12751
    • Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 16:08
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      rozdiel? doraz sa kladie na funkcnost, nie na frontend pod linuxom mas programovacich jazykov habadej :) vyvojove prostredie - emacs :) stiahni si Linux Dokumentacni Projekt a navod v nom ta nakopne ;)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 20:48
        Avatar chembro   Používateľ
        kdevelop podporuje mnoho jazykov > C, C++, Ruby, Perl, Python .. toolkit Qt a tusim aj gtk ale to niesom isty ;-)
        C, C++, C#. toolkit Gtk Eric3 Python + Qt = PyQt
        • Re: Re: Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 20:52
          Avatar chembro   Používateľ
          kdevelop podporuje mnoho jazykov > C, C++, Ruby, Perl, Python .. toolkit Qt a tusim aj gtk ale to niesom isty ;-)
          Anjuta C, C++, C#. toolkit Gtk
          Eric3 Python + Qt = PyQt
          takto je to korektne ;-)
          • Re: Re: Re: Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 21:13
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            korektnejsie by to bolo, ak by si odpovedal spravnemu cloveku...
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 21:25
              Avatar chembro   Používateľ
              uid0: vyzera to snad tak ze je to adresovane tebe ? Ten kto chcel radu vie ze to je pre neho a ani "Predmet" nemusi citat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyvojove prostredia linuxu 21.09.2006 | 21:50
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                tie odsadenia tu nie su preto, aby si ich mohol ignorovat
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyvojove prostredia li 21.09.2006 | 21:59
                  Avatar chembro   Používateľ
                  dovolil som si ich ignorovat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyvojove prostredi 21.09.2006 | 22:03
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    to som si vsimol
                    Debian. apt-get into it…
    • Re: Vyvojove prostredia linuxu 22.09.2006 | 00:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      gvim+gcc/g++ + automake