problem so zavadzacom

Sekcia: Ostatné 24.03.2005 | 12:25
Avatar lumo mandrake 10.2  Používateľ
Mam Mandrake 10.1 a Windows XP. Po ukonceni instalacie Mandrake restartujem Pc, ale pri spusteni zavazdzaca mi neponukne moznosti, ale napise tam nejake cislice 000 000 ... a zamrzne( ani nespusti LILO zavadzac). Uz som to instaloval aspon 5x. Ked spustim instalaciu v rezime rescue, tak mi dovoli dat naspat XP zavadzac( cize XP funguje ako pred tym). Pomozte mi.
    • Re: problem so zavadzacom 24.03.2005 | 12:21
      logan   Návštevník
      Pri konci instalacie skus nakkonfigurovat lilo zavadzac. Ja mam tiez Mandrake 10.1 Officaial a to mi teraz funguje bez problemov. Mam dualboot s Win 2000.
    • Re: problem so zavadzacom 24.03.2005 | 12:25
      TwiNgMan   Návštevník
      Skus spustit instalaciu v rezime rescue a daj si preinstalovat zavadzac. Ak to nepojde tak skus sa pozriet do dokumentacie Mandrake Linuxu 10.1 - je aj na internete a cast spustanie linuxu windowsackym zavadzacom. Podla tej casti to skus. Alebo ak mas sub. system fat na xp-cku, tak spusti pocitac zo zachrannej diskety Win98SE a napis fdisk -mbr alebo predtym / alebo len mbr /neviem nepamatam si ako to bolo/ - tym vymazes zavadzac uplne a potom ho mozes znova nahodit v rescue rezime instalacie Linuxu. Mohlo by to zabrat.
      Keby daco, ohlas sa tu alebo na twingman@hysteria.sk