priliz velke kernel moduly po kompilacii

Sekcia: Programovanie 24.09.2006 | 23:54
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Kompiloval som si kernel (2.6.x) a mam taky problem. Vsetky moduly maju cca 10x vacsiu velkost ako povodne moduly ktore boli v distribucii. Moje maju typicky 200-300kb jeden, povodne mali typicky 20-30 kB jeden. Ked som ich vsetky vystripoval tak ich to sice zmensilo na tych 20-30 kB ale potom po reboote hlasil ze maju chybny format a nedali sa modprobnut. Neviete niekto v com je problem a ako to opravit? dvh
    • Re: priliz velke kernel moduly po kompilacii 24.09.2006 | 00:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus vypnut debug volby pri konfiguracii jadra
      • Re: Re: priliz velke kernel moduly po kompilacii 24.09.2006 | 01:44
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Mozes byt konkretnejsi, kde ich najdem? Kompilujem normalne: make mrproper make menuconfig ... necham defaultne nastavenie make bzImage make modules make modules_install
    • Re: priliz velke kernel moduly po kompilacii 24.09.2006 | 03:30
      WlaSaTy   Návštevník
      no, toto mali niektore distribucie. jednalo sa o to, ze distribucne moduly boli komprimovane programom gzip. normlane to nevadilo, tych par mega na disku nevyvazilo rychlost startu. skus si to overit cez nastroj file.
      • Re: Re: priliz velke kernel moduly po kompilacii 24.09.2006 | 18:41
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Nemyslim ze je to ten pripad, je to v Slackware 10.2 aj Fedora Core 4. Tie moje skompilovane ani jeden nema menej ako cca 200 kB. Povodne maju niektore moduly len 3 kB. Mrkni sa do tvojho distra, napr. do drivers/net/...
        • Re: Re: Re: priliz velke kernel moduly po kompilac 24.09.2006 | 18:50
          WlaSaTy   Návštevník
          moje distro (gentoo) ma v sebe iba to, co som mu povolil takze ja to nenajdem. ale napriklad mandrake ktore som mal tiez malo funkcionalitu ktora povolovala kompirimovane ovladace. ozaj, uz si skusal pozriet sa na ten ovladac? asi nie, ze ...
          • Re: Re: Re: Re: priliz velke kernel moduly po komp 24.09.2006 | 22:08
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            file povie na oba moduly (povody aj moj) ze su rovnake, nestripovane, ziadna zmienka o kompresii
            • Re: Re: Re: Re: Re: priliz velke kernel moduly po 24.09.2006 | 22:17
              WlaSaTy   Návštevník
              zaujimave, ked som to mal ja, tak sa dokonca aj volali .ko.gz. ale stalo by za to porovnat aspon config.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: priliz velke kernel moduly 24.09.2006 | 23:54
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                mal som zapnute ladenie v casti kernel hacking, uz je to ok (150MB spolu predtym, 27 MB teraz)