kompilovanie v Linuxe a vo Windows pre Linux

Sekcia: Programovanie 30.09.2006 | 21:48
inquisitor   Návštevník
Poraďte mi niekto prosim, ako sa da kompilovat vo windows alebo aj v linuxe nejakym programom cez GUI, tak, aby som si mohol program nakompilovat pre svoj pc podla jeho poziadaviek, dalej by som to potreboval vediet kvoli rychlejsej kompilacii veci pre linuxy. Nasiel som zopar programov pre Windows aj Linux, napriklad Magic C++ alebo CODE BLOCKS pre Win vyzera dobre (ten druhy uz obsahuje pre win prekompilovane suboru z linuxu potrebne na kompilovanie pre jadro linuxu), este potrebujem vediet ako sa postupuje pri kompilacii, ktory subor mam "liznut" a vobec ako to funguje. Ucim sa pomerne rychlo, zacal som so SLAXom asi pred 2 tyzdnami, teraz som nahodil SLACKWARE 10.2 asi pred tyzdnom, smaril som tam z neho najnoivsie jadro, tusim 2.6.8_? no a chcel by som si to odladit podla mojich predstav. Windows uz pre mna zacal byt nudny, pretoze uz mi nema co ponuknut (closed source), okrem kvalitnych programov, skor by som chcel pre zmenu zacat tvorit nieco ja pre komunitu...Nepiste mi prosim veci ako "co nepouzijes dostupne balicky" a podobne. JA CHCEM BYT PANOM SVOJHO SYSTEMU!
    • Re: kompilovanie v Linuxe a vo Windows pre Linux 25.09.2006 | 21:50
      workyb   Návštevník
      Ak chces byt panom svojho systemu tak si nahod Gentoo a je pekne blbost kompilovat aplikacie pre linux vo windowse a to cez niejaky soft. Radcej to kompilul pekne v linuxe.
      • Re: Re: kompilovanie v Linuxe a vo Windows pre Lin 25.09.2006 | 22:23
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        lol, ze panom svojho systemu ;)
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: kompilovanie v Linuxe a vo Windows pre Lin 27.09.2006 | 15:22
        inquisitor   Návštevník
        Mnoo, az taka blbost sa mi to nezda, ja rad experimentujem a ked sme pri tom, preco by som nezlucil s kazdeho systemu tie lepsie veci? V kazdom pripade mi uz nerobi problem to skompilovat v linuxe ale chcem sa naucit aj nieco nove, nielen ist po zabehnutych trasach...PS: rozchodil som reisenfs na XP!
        • Re: Re: Re: kompilovanie v Linuxe a vo Windows pre 27.09.2006 | 19:22
          workyb   Návštevník
          Ja ta nechcem odradit od tvojojich cielov len ta upozornujem na nedostatky, Ale ak fakt chces byt panom svojho systemu tak urcite nepouzivaj binary distra ale source disrtra ako je gentoo, bsd a par dalsich. Sa mi zda blbost kompilovat linux progy vo widnowse a to preto lebo potom pri integracii programu moze dochadzat k zbytocnim chybam.
          • Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windows 29.09.2006 | 16:36
            inquisitor   Návštevník
            To je mi celkom jasne, ze mozu nastat chyby, hlavne pri neexistencii urcitych naviazanosti a podobne,, ale ja proste chcem vediet ako sa to da robit, nechcem pocut xyz dovodov preco to nerobit. Napriklad sa mi celkom dobre podarilo prekompilovat a-mule pomocou CYGWYN a bohviecoho este, islo to celkom fajn az na to, ze sa mi nepacil x-fce-ovsky vzhlad. A co sa tyka tych sources, tak jasne, v tom na 100% suhlasim, ze je lepsie instalovat veci zo zdrojakov ako z binariek, treba to napasovat na dany kernel a procak a vobec cely system. Btw, Gentoo som mal, ale asi 3 hodiny po instalacii som ho aj vymazal [stage 3 mi trvala vyse 7 hodin!], pacia sa mi sice instalacne skripty [instalator som spustal asi viac ako 15x kym mu to bolo po chuti] a aj to emerge je zaujimave, ale nechcem zbytocne zautomatizovany system, nejako sa mi to nepacilo. Nahodil som SLACKWARE 10.2 a teraz prehadzujem jadro, kniznice a vobec...bude to vsetko pomaly nakompilovane na najnovsie wjecy, potom to pacnem na CD aj s instalacnymi skriptami, nieco tam este pridam a potom sa schuti zasmejem do oci aj Gentoo :P
            • Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windows 29.09.2006 | 23:54
              workyb   Návštevník
              Inquisitor vidim ze si robis vlastne distro no stvojov snahov ti mozem pomoct ak radcej by som to preberal cez icq ako tu. Moje icq je: 226 596 893 Ja teraz pracujem na niecom ako hotplug zatial vyztizne meno nemam tak som dal domu oznacenie netmod. Ide oto ze linux po detekcii neznameho hw skusi s mirroru stiahnut zodpovedne drajvere a nakompilovat ich a potom zaviest d jadra ako moduly. Toto bolo uspesne odskusane na Flarion modeme a Vigor 318. Ak by nenasiel hw drajvere pod linux tak by sa pripojil na driverguide.com a odtial sosol ovladace a cez mensie knihovnicky by to zinicializoval do jadra a hw uz by nebol problem. Zatial druha cast neni dokoncena takze nedokaze zatial spustat win drajvere.
              • Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windows 30.09.2006 | 01:03
                workyb   Návštevník
                :D
                • Re: Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windo 30.09.2006 | 01:05
                  workyb   Návštevník
                  A oco ti vlastne ide ?
                • Re: Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windo 30.09.2006 | 01:05
                  workyb   Návštevník
                  A oco ti vlastne ide ?
                  • Re: Re: Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo W 30.09.2006 | 01:06
                    workyb   Návštevník
                    Nnnn
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a 30.09.2006 | 01:10
                      workyb   Návštevník
                      Cauko a sory nieco tu ...
              • Re: Re: Re4: kompilovanie v Linuxe a vo Windows 30.09.2006 | 01:15
                workyb   Návštevník
                Unika mi podstata preco to kompilujes aj vo windowse ked to budes pouzivat v linuxe alebo widnowse ? No co uz som zvedavi na odpovet.
                • ReXXL: : kompilovanie v Linuxe a vo Windows 30.09.2006 | 21:43
                  inquisitor   Návštevník
                  ICQ momentalne nepouzivam, lebo ho nejak nemam moc v laske, ak sa ti bude dat tak skus cez skype: inquisitor701, zatial nasavam nejake informacie, v linuxe robim iba "par" dni (cca 3. tyzden) takze zatial potrebujem viac info. Podla dostupnych informacii, co som cital, by to malo fungovat, dokonca aj prekompilovanie j(ň)adra-to je ale zlozitejsie. Ozvem sa ked budem mat nejaky vysledok, ktory by stal za to. Ak to vyjde, tak mozno sklepem nejaky manualik. Zatial sa za mna modlite...zajtra je nedela takze mate prilezitost. PS: nasiel som fajn D engine pre developerov, checknite dufam ze admin sa nenahneva, ze sem davam priamy link. Tak zatim.
                  • kompilovanie v Linuxe a vo Windows 30.09.2006 | 21:48
                    inquisitor   Návštevník
                    Nejak sa sem ten link nedostal, takze si to vygooglite sami: Crystal Space 3D