USB Key

Sekcia: Ostatné 24.03.2005 | 13:16
logan   Návštevník
Mam Mandrake 10.1 a pripojim k nemu pqi usb key. Kde sa ma zobraziť obsah. neviem to nikde nájsť. Nie je to ani v /mnt. V hard drake ho nájde a spraví aj popis. za radu ďakujem.
    • Re: USB Key 24.03.2005 | 12:19
      TwiNgMan   Návštevník
      Ak nemas scsi al. sata disky tak skus toto: mkdir /mnt/removable
      mount /dev/sda1 /mnt/removable

      Ak mas nejake scsi al. sata disky tak skus namiesto sda1 sdb1 mozno to pojde.
      • Re: Re: USB Key 24.03.2005 | 12:22
        logan   Návštevník
        Mam klasiku ATA
        • Re: Re: Re: USB Key 24.03.2005 | 12:26
          TwiNgMan   Návštevník
          Tak by to mohlo ist, ak mas klasiku flash disk a vo windowse sa hlasi ako USB mass storage.
          • Re: Re: Re: Re: USB Key 24.03.2005 | 12:29
            logan   Návštevník
            Mam flasch disk 256 MB ale neviem kde sa mi ma zobraziť a kde to mám otvoriť aby som sa dostal k datam na klúči
            • UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:32
              TwiNgMan   Návštevník
              Tak ked spravis tie dva prikazy /pozri vyssie/ ako root tak budes mat ten disk v /mnt/removable
              • Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:37
                logan   Návštevník
                Este sa mi instaluju aktualizacie zo servru a nechcem to prehadzovat do root. ak to nebojde tak potom co. Zatial ďakujem za rady
                • Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:41
                  TwiNgMan   Návštevník
                  Ak vo windowseXP nepotrebujes ovladace na ten disk a ukazuje ti typ hardveru ze USB mass storage a ak nemas nijake tie sata al. scsi disky a ani inaksie disky inaksie ako ide resp. ata tak by ti to malo na 99% ist.
                  • Re: Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:45
                    logan   Návštevník
                    Skusim to vo WinXP beží normálne. Ak nieco este nebudem vediet ozvem sa. Ďakujem veľmi pekne za rady.
                    • Re: Re: Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:49
                      Avatar TwiNgMan Gentoo na serveri aj notase  Používateľ
                      Nemas zac. Aj nabuduce
                      /velmi rad pomaham tomu aby ludia nemuseli pouzivat ten <> OS=windows/
                      • Re: Re: Re: Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 12:58
                        logan   Návštevník
                        Ha ha ha ha. Uz sa chcem konecne OS shitdows zbaviť
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 13:04
                          Avatar TwiNgMan Gentoo na serveri aj notase  Používateľ
                          Ja uz bezim len na MDK asi 2 mesiace pricom predtym som mal windows nainstalovany ale som ho zhruba rok nepouzival - to bol asi najdlhsi cas co mi vydrzal bez spadnutia...ked som s nim nepracoval:)
                          Inac teraz cisto MDK bez nejakych spin.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UzbolodostRe: USB Key 24.03.2005 | 13:16
                            logan   Návštevník
                            Windows mi dosť často padá. O linuxe som sa dozvedel asi tak pred 1 a pol rokom. Bezal som aj na Konpixe a Mandrake 8.1 z neakeho časopisu. Teraz som si ho vybral na moju ročníkovú prácu. A hľa už som nainštaloval na 2 PC MDK 10.1 linux a stiahol aktualizácie. Dúfam, že sa to rozšíri odo mňa ďalej. Teraz ma tak napadlo neviem nájsť nastavenie kde sa ma zobraziť root aby som ho mohol pri štarte aktivovať pre ten USB klúč. V MDK 10 som to voľako našiel ale teraz som na MDK10.1 a neviem si spomenúť ako sa tam dostať.