MYSQL problem

Sekcia: Programovanie 03.10.2006 | 16:10
Lukas   Návštevník
Mam jeden problem: nainstaloval som apache a ide mi aj php, len ked chcem spustit phpmyadmin vyodi mi error ze Cannot load mysqli extension. Please check your PHP configuration. - Documentation skusal som uz setko ale uz som zufaly s toho. PROSIM pomozte mi :-) dakujem pekne :-))
    • Re: MYSQL problem 27.09.2006 | 22:07
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nainstaluj phpX-mysql balik X si dopis cislo (mozno aj bez neho, pravdepodobne 4 alebo 5).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 11:39
        lukas   Návštevník
        no skusim to dufam ze to pojde :-)
      • Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 18:47
        lukas   Návštevník
        no stiahol som to a uz mi nacitalo aj databazy ale stale mi pod tym pise to iste ze nedá sa nahrať rozšírenie mysqli,
        prosím skontrolujte konfiguráciu PHP - Dokumentácia a este aj Mbstring rozšírenie pre PHP nebolo nájdené a zjavne používate viacbajtovú znakovú sadu. Bez tohto rozšírenia nie je phpMyAdmin schopný korektne rozdeľovať reťazce kódované v týchto znakových sadách a môže to viesť k nečakaným výsledkom. nevies mi poradit co dalej?? na starom mandreku 10.0 mi to vsetko islo ale ked som nainstaloval Mandrivu tak to dajako neide :-(
        • Re: Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 19:09
          Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
          A mate nainstalovany balicek> php-mysqli ? Pripadne skuste pohladat v inych nenainstalovanych balickoch...
          • Re: Re: Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 19:32
            Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
            ... aj phpX-mbstring. A to ma privadza k tomu, ze ak mate pridane aktualne webove zdroje balickov pre Mandrivu a napisete ako root urpmi meno_programu Mandriva vam automaticky stiahne a nainstaluje vsetky potrebne balicky sama, cim vam odpadnu taketo starosti. :-) Pri niektorych programoch (ale fakt nie tak casto, ako tvrdia "zle jazyky" :) je vsak ten problem, ze sa musi nainstalovat viac balickov, aby sa dodrzali vsetky zavislosti. Ale zaver je jasny: najlepsie je napisat hore uvedeny prikaz a piskat si :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 22:00
              uz nevypisuje chyby   Návštevník
              phpmyadmin je uz ok ale mam dalsie problemy ked cem vo sbojom home priecinku editovat dajaky php subor tak mi pise ze nemam nato prava... a este jeden problem chcem si zmenit mysql server heslo a meno neporadite ako ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: MYSQL problem 28.09.2006 | 23:52
                Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
                A cim ich editujete? Emacsom? *adminom? Trebalo by sa pozriet bude man chmod alebo dokumentaciu k vasmu programu. Heslo k mysql sa da zmenit napriklad takto: update user set password=' heslo' where user='kto' . Ale kedze vidim, ze to myslite s "extra trojkou" (PHP, MySQL, Apache) vazne, odporucam skvele serialy na PHPMySQL.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MYSQL problem 03.10.2006 | 16:10
                  Meno   Návštevník
                  Pozor, pri updatovani tabulky user je nutne znovu naciat opravnenia cez FLUSH PRIVILEGES. Zmena hesla sa standardne robi cez SET PASSWORD.