obnova padnuteho disku NTFS

Sekcia: Ostatné 02.10.2006 | 19:07
Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
Ahojte. Kamos ma NB HP. padol mu disk. respektive. win nechce startnut iba v konzole. pri nacitavani adresara c:\win...\system32 po urcitom case bud sa zasekne alebo rovno resetne. po teste suvadne sektory... Prosim vas existuje nejaky program na obnovu FS a pripadne na rovno napalenie jej zalohy na CD. moze to byt kludne linux. Dalej ma na tom NB oficial Win XP HE. na nejakej skrytej particii. nevie niekto ako sa k nej dostat ked budem chciet reinstalovat win? Vdaka.
Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
    • Re: obnova padnuteho disku NTFS 30.09.2006 | 21:51
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, existuje. ale vzhladom na dlhotrvajuce zmeny v ntfs ktore prevadzkuje jeho vyrobca by som radsej zazalohoval tie data niekam inam. livecd slax, nahranie moze byt kludne aj po sieti na druhy pocitac.
      • Re: Re: obnova padnuteho disku NTFS 30.09.2006 | 22:04
        Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
        Ahoj. myslel som si ze najskor ty odpovies. co tu aj spis? :-)) slax mam mam doma rozne distra. potrebujem maximalne obnovit data na tom disku a vsetko dat na cd. ci dvd. ake nastroje na to pouzit? napr. v tom slaxe.
        Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
        • Re: Re: Re: obnova padnuteho disku NTFS 30.09.2006 | 22:16
          WlaSaTy   Návštevník
          momentalne nie, len ma teraz tak na hoprd pracovnu dobu. nastroje na napalenie mozes kludne pouzit standardne, mlisofs, cdrdao, cdrecord. ale upozornujem, opticka mechanika pri transporte trpi, preto by som preferoval siet. ale, na druhu stranu kazdy vie ako si ceni svoje dada a ktore.
          • Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho disku NTFS 30.09.2006 | 22:45
            Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
            nie. nepochopil si. aky nastroj pouzit na ten disk. na obnovu dat.
            Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho disku NTFS 30.09.2006 | 22:47
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              oni tie data su zmazane? alebo len poskodene?
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho disku NTF 30.09.2006 | 22:54
                Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
                poskodene. ide mi len o to aby som zachranil maximum co sa da, a reinstaloval system. hacik je ze sa neviem dostat ani na tu particiu o ktorom HP tvrdi ze je tam a z ktorej sa da instalovat win.
                Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho disku 30.09.2006 | 23:00
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  vybrat disk, strcit do linuxu, vypnut dma na disk, pozriet cez fdisk -l /dev/XdXX, pripojit particiu, a zacat kopirovat :). To som spravil (dneska) na jeden NB a zachranil som uplne vsetko.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho d 01.10.2006 | 11:18
                    Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
                    ocividne nepochopil. cast disku je potrebne OPRAVIT.
                    Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnute 01.10.2006 | 14:12
                      WlaSaTy   Návštevník
                      v tom pripade to nepochopil ani zadavatel. nakolko neexistuje pristupna specifikacia suboroveho systemu NTFS, tak opravu moze garantovat iba firma M$ alebo specializovana firma zaoberajuca sa danou cinnostou. ak nechce clovek za danu opravu platit, tak vecsinou postupuje tak, ze si skopiruje image disku niekam inam a na nom sa dalej hra. pripoji si ho skopiuje co sa da, overi konzistenciu a skonstatuje ci sa mu s tym oplati dalej hrat. ak chce clovek dany disk ROVNO opravit, tak riskuje ze si ho pri preklepe este vic pokazi. predpokladam ze tak nejak sa ten disk aj pokazil, tak preco v tom nepokracovat?
            • Re: Re: Re: Re: Re: obnova padnuteho disku NTFS 01.10.2006 | 20:59
              Kubik   Návštevník
              Zkus nastartovat nějakou live linux distribuci a příkaz dd if=/dev/hda of=/někam (pokud se jako hda hlásí ten problémový disk). Tím vytvoříš obraz celého disku, který můžeš kdykoliv vrátit zpátky do původního stavu příkazem dd if=/někam of=/dev/hda (se všemi oddíly, které na něm byly). Pak můžeš experimentovat dle libosti. Chce to ale hodně místa v tom někam.
    • Re: obnova padnuteho disku NTFS 02.10.2006 | 19:07
      Ykso   Návštevník
      knoppix a program na poskodene a stratene oddiely,poskodene tabulky - Gpart uz 2x som si zachranil data ked som si omylom rozdelil disk alebo ked som si ho omylom formatol :-p