Sietovka

Sekcia: Hardware a Drivery 09.10.2006 | 01:17
qwert   Návštevník
zdravim... som si nainstaloval slackware 9.0, chcel by som rozbehat na tom nat a tak, lenze vobec mi to nenaslo nejak sietovky... mam ich zapojene 3 no ziadnu to nedetekuje... ked dam ifconfig eth0 tak napise no such device... som uplny zaciatocnik v linuxe, takze mozno som na nieco zabudol... skusal som aj modprobe ne2k-pci a napisalo ze tiez no such device tak neviem
    • Re: Sietovka 04.10.2006 | 00:56
      WlaSaTy   Návštevník
      to ze modul ne2k-pci nenasiel zariadenie znamena ze sa nedohodol s sietivkou. bud as jedna o nejaku inu sietovku alebo mas problem s preruseniami. tu blbost s lspci uz pisat as nema vyznam.
      • Re: Re: Sietovka 04.10.2006 | 00:59
        qwert   Návštevník
        aka to je ina sietovka ? (ja mam nejake od SMC) a ake prerusenia?
        • Re: Re: Re: Sietovka 04.10.2006 | 10:49
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          ja mam SMC EtherCard elite 16 ultra a treba toto: # modprobe smc-ultra alebo # modprobe 8390 # modprobe smc-ultra a potom az ifconfig, kedtak skus postupne vzdy zapojit len jednu a zisti aky modul chce az potom vyskusaj tri naraz
          • Re: Re: Re: Re: Sietovka 04.10.2006 | 14:34
            WlaSaTy   Návštevník
            typnem si ze by bolo uzitocnejsie keby sa pozrel tou istou nemenovanou blbostou co ma za sietovky. z toho sa uz da odhadnut co je to zac, nie vsetky SMC sa obhospodaruju danymi modulmi, uz som to mal v rukach ...
    • Re: Sietovka 04.10.2006 | 15:42
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      hod sem vypis z lspci a budeme vsetci mudrejsi
      • Re: Re: Sietovka 05.10.2006 | 01:34
        qwert   Návštevník
        lspci --- Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS900 10/100 Ethernet (rev 02)
        • Re: Re: Re: Sietovka 05.10.2006 | 01:46
          WlaSaTy   Návštevník
          toto ma uplne dostalo. naozaj ti windows pouzival ovladace ne2k pre tuto sietovku? modprobe -v sis900 ifconfig eth0 niektore myslienkove pochody nechapem.
          • Re: Re: Re: Re: Sietovka 05.10.2006 | 23:21
            qwert   Návštevník
            no nic, proste som sa sekol... na nete som nasiel navod na net gateway a tam bolo ze pouzit ne2k-pci ze je to na vacsinu pci sietoviek a kedze v linuxe sa vobec nevyznam tak som to pouzil
            • Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 05.10.2006 | 23:27
              qwert   Návštevník
              inac este by som sa chcel spytat kde mozem zadavat prikazi ktore by sa mali vykonat pri starte linuxu, este pred nalogovanim roota... napriklad nastavenie ip adresy, a tak... viem ze sa to robi v subore rc.local ale ked tie prikazy tam dam, tak sa mi to nejak nespusta... preco?!
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 06.10.2006 | 00:07
                WlaSaTy   Návštevník
                pozri si dokumentaciu k procesu init, ale lepsie je upravit konfiguraciu a nie vytvarat si na kolene nejake nestandardne nastavovacky.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 07.10.2006 | 23:26
                  qwert   Návštevník
                  prosim vas, neviem preco mi nejde zaviest modul ip_MASQUERADE... ked ho dam, tak vypise nieco ze chyba... neviete odkial ho mozem stiahnut?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 08.10.2006 | 02:15
                    darkstar   Návštevník
                    skus ipt_MASQUERADE
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 08.10.2006 | 15:00
                      qwert   Návštevník
                      to mi funguje, ale asi to nie je v poriadku, lebo ked dam netstat -aM tak vypise ze masquerade is not suported on this system
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sietovka 09.10.2006 | 01:17
                        darkstar   Návštevník
                        staci troxu googlit http://cv.intellos.net/ Conntrack Viewer is a perl script to view the masquerading connections with kernel 2.4.x, it uses /proc/net/ip_conntrack With kernel 2.2.x, it was extremely easy to view the masquerading connections, 'netstat -M' or 'netstat --masquerade' gave you the result right away. But since generation 2.4, if you try this you will get: "netstat: no support for `ip_masquerade' on this system.". With kernel 2.4.x, the informations regarding the masquerading connections are accesible via /proc/net/ip_conntrack wich is extremely hard to read. And here is where Conntrack Viewer become so usefull