debian autoarchive

Sekcia: Ostatné 06.10.2006 | 19:24
marian   Návštevník
Pozdravujem vsetkych, chcel by som sa opytat na autoarchive foldrov alebo samotnych suborov na Debiane. databaza firmy bezi cez server ale potreboval by som zalozit este archivaciu disku tohoto servera keby sa nahodou nieco vyskitlo. Mohol by mi niekto poradit ako na to?aspon poslat link? Vdaka
    • Re: debian autoarchive 05.10.2006 | 21:39
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial sa jedna o zalohovanie jedneho stroja, tak sa da pozriet na rozne howto dodavane k zalohovacim nastrojom, a tie nemusia byt komercne :-) ale pokial by sa riesila koncepcia zalohovania vypoctoveho strediska alebo nebodaj celej firmy, tak to samozrejme presahuje ramec prirucky. teda predpokladal som ze ti ide o zalohovanie, ako na archivaciu vies aj sam. stare veci prevedies do formatu ktory garantuje prehliadanie aj za 5 rokov a nahras na media ktore dokazu udrzat archivovane data po zakonom stanovenu dobu. takze noname dvd neodporucam, to by ti klepla kontrola po prstoch :-)
      • Re: Re: debian autoarchive 06.10.2006 | 17:01
        marian   Návštevník
        dakujem za odporucenie, ale jedna sa mi o nakofigurovanie daneho stroja na zalohu iba niekolkych foldrov na servery ktore uz existuru. jedna sa o foldre ktore by bolo treba nastavit na automaticku dennu zalohu na disk a potom ja by som vykonal mesacnu zalohu manualne. v prvom rade by som ale chcel nakonfigurovat autoarchivaciu urcitych foldrov. nejake odporucenie? jedna za zalohovanie na dvd pre firmu, nie moc narozne na vypocty a jedna sa o jeden Linux stroj. Dakujem
        • Re: Re: Re: debian autoarchive 06.10.2006 | 17:20
          WlaSaTy   Návštevník
          aha, soho. predpokladam ze storrage server ma dostatok diskoveho pola (minimalne 32*planovany objem adresarov), preto tento problem budeme povazovat za vyrieseny. takze sa zamerame na jednoduchsie riesenie: ak sa jedna o adresare ktore su zdielane po sieti, tak si ich jednoducho pripojime na storage server a kazdy den ich zreplikujeme do adresara: /zaloha/rok/mesiac/den alebo si ich budeme posielat po sieti cez scp, pozor na korektne nastavenie autorizacnych klucov. vysledok si potom zazalohujeme na zodpovedajuci typ media ktory vydrzi zakonom stanovenu dobu. a ak doverujeme zalohovacim mediam a konceptu, tak to zmazeme. man cp && man date PS.: v praxi je vhodnejsi koeficoent namiesto 32 (dlzka najdlhsieho mesiaca + rano) dat 50 az 60. kto je v praci na takuto cinnost sam, vie ako sa vybera dovolenka a ako rychlo z nej cloveka stiahnu. niekedy je vhodnejsie dat do nakladov vecsi disk ako rozculovat sa koli tomu ze nas nema kto zastupit :-) keby boli problemy s kupenim vecsieho disku, tak mame v rukave vyborny argument, v pripade potreby ho za pivo prezradim.
          • Re: Re: Re: Re: debian autoarchive 06.10.2006 | 19:24
            marian   Návštevník
            dik za info , a ta posledna poznamka je uplne super dik (y) uz iba zacat zalohovat ;)