linux na usb boxe - ako na to

Sekcia: Konfigurácia 08.10.2006 | 22:29
tomolc   Návštevník
Zdravím vsetkých linuxových adrenalistov matne si spominam z mandriva vidala niekedi v roku 2005/2006 takuto vec: USB box s 2,5" HDD kde bola predinstalovana mandriva ktora sa chovala ako live distro - cize detekcia hardweru .... mna by zaujmalo ako sa da take nieco spravit? myslim tim ze chitim nejake oblubene distro - nainstalujem na box - /na tom pc nabehne/ a ako zabezpecim aby sa chovala ako "live"? dikes tomolc PS: prosim nerieste tu preco to robim a aky to ma zmysel - na to mozem odpovedat mailom alebo niekde zvlast lebo by to bolo na dlhe vysvetlovanie. doteraz som uspesne vyskusal toto: knoppix nainstalovani ako "beginer" - real linux + detekcia hardweru. - malo to vsak nejake bugy na mojom pc a nechcelo to nastartovat ked som mal pripojeny moj satahdd slax vsetko ok ibaze iba vo forme modulov z ulozenov konfiguraciou. - instalacia ako real linux sa nepodarila ostatne live distra sa but nedali instalovat alebo nie ako real linux alebo nesplnali kriteria /subiektivne/ funkcionality. najnovsi 2006 danix - kopia knoppixu to same