Ake distro je nainstalovane? Prikaz zisti

Sekcia: Ostatné 10.10.2006 | 13:14
JaNovacik   Návštevník
Akym prikazom zistim, ktora distribucia je nainstalovana na pocitaci? Na jednom pocitaci mam nainstalovany linux a nema ziadne graficke prostredie. Neviem zistit ake distro tam je. (Kedze kazde distro ma mierne odlisnu strukturu, rad by som vedel "s kym" mam do cinenia kym sa v tom zacnem hrabat :-)
    • Re: Ake distro je nainstalovane? Prikaz zisti 10.10.2006 | 00:28
      Stano   Návštevník
      skus: uname -a
    • Re: Ake distro je nainstalovane? Prikaz zisti 10.10.2006 | 01:06
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      cat /etc/issue
      • Re: Re: Ake distro je nainstalovane? Prikaz zisti 10.10.2006 | 11:33
        Neviem   Návštevník
        Zial ani jedna z vasich odpovedi nie je spravna. Prva vypise vela zaujimaveho ale nie nazov distra. Druha vypise hlasku o tom, ze neautorizovany pristup nie je povoleny. Da sa zistit co tam je? Debian, Fedora, Slackware...?
        • Re: Re: Re: Ake distro je nainstalovane? Prikaz zi 10.10.2006 | 12:17
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          1. prihlas sa ako root 2. cat /etc/issue
        • Re: Re: Re: Ake distro je nainstalovane? Prikaz zi 10.10.2006 | 12:21
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          No a kedze sa zda ze nemas ako obyc user povolenie citat /etc/issue (co je teda riadne stupidne nastavenie) takze RedHat, Fedora, Slackware ani SuSE to nebude pretoze tam sa to da normalne citat.
          • Re: Re: Re: Re: Ake distro je nainstalovane? Prika 10.10.2006 | 12:36
            Neviem   Návštevník
            Som prihlaseny ako root. Ta hlaska nevyzera tak, ze by vstup nepovolovala konkretne mne. Skor to vyzera, ze je tam ako text. Je to totizto presne ta ista hlaska, ktora sa zobrazuje pri starte systemu na obrazovke (aspon myslim).
          • Ake distro je nainstalovane? Prikaz 10.10.2006 | 13:14
            Neviem   Návštevník
            Tak som nieco vygooglil: http://www.webmasterworld.com/forum40/1468.htm Vyzera to, ze je tam Red Hat 9 (Shrike). Vosiel som do adresara /etc a v nom som nasiel /etc/redhat-release. Pozrel som si aj /boot/grub/menu.lst a tam je ako predvoleny start do: Red Hat Linux (2.4.20-31.9)