Asus A6 - Tc network

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2006 | 01:07
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
potrebujem rozbehať net na Asus A6 - Tc pod linuxom. Vo win mi to šlape v pohode ale ked idem do linuxu to je niečo ine. mam na notebooku wifi ale i sietovku. potreboval by som rozbehať najprv sieťovku. Som pripojeny cez kabel na net no net mi nefičí čo mám urobiť....používam suse linux 10.1 64
    • Re: Asus A6 - Tc network 13.10.2006 | 19:28
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ja mam a6t a mal som taky isty problem... musis stiahnut ovladace z realtekovskej stranky a tie skompilovat
    • Re: Asus A6 - Tc network 23.11.2006 | 01:07
      roleta   Návštevník
      Ja mam ten isty notebook a mam s nim zatial iba problemy. Nainstalovat som si nan ubuntu 6.10 a nic sa mi tam zatial nepodarilo rozchodit ako v manualoch. Wifinu rozbehat nehrozi, ale ethernet sa mi podarilo. Skusal som aj ndiswrapper, ten sa tvari ze vsetko malo fungovat ale pri tom rozhranie eth0 je stale nedostupne. Musis zamaskovat modul bcm43xx(pridat do blacklist), potom ti to najde korektne gigabitovu ehernetovu kartu a mozno ak si mal problemy z detekciou usb zariadeni tak by to malo tiez prestat. Driezver nvidie sa mi este tiez nepodarilo rozchodit. Ak ma niekto skusenosti ako rozbehat wifi kartu (bcm4318) a driver od nvidie, nech sa ozve pls sem alebo na roleta@atlas.sk