editacia na WIN oddieloch

Sekcia: Hardware a Drivery 15.10.2006 | 23:39
Avatar suselinux10_1   Používateľ

Dobry den.

Vie mi niekto poradit, ako presvedcit SUSE 10.1, aby mi dovolil editáciu (mazanie, ukladanie...) na win oddieloch? Je to vobec mozne?

Potesila by aj opacna moznost: z XP editovat subory na linux. oddieloch. Pri Mandrive na to stacilo nainstalovat v XP Ext2IFS_1_10a.

Dakujem za radu, snad ju pochopim

    • Re: editacia na WIN oddieloch 14.10.2006 | 22:47
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dobry den, "Vie mi niekto poradit, ako presvedcit SUSE 10.1, aby mi dovolil editáciu (mazanie, ukladanie...) na win oddieloch? Je to vobec mozne?" Ide o NTFS alebo FAT32? "Potesila by aj opacna moznost: z XP editovat subory na linux. oddieloch. Pri Mandrive na to stacilo nainstalovat v XP Ext2IFS_1_10a" Pravdepodobne pouzivate iny File System ako EXT2-3 v SuSE preto to nefunguje (predpokladam, ze pouzivate ReiserFS).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: editacia na WIN oddieloch 14.10.2006 | 23:20
      Nie je dolezite   Návštevník
      Na FAT nie je problem, staci editovat /etc/fstab. Pri NTFS uz problem je, aj ked je mozne pripojit oddiel aj na zapis, nedoporucuje sa to, pretoze to moze poskodit suborovy system. A na problem cislo 2 odporucam pouzit Google.