Ako rozchodit wifi

Sekcia: Konfigurácia 23.10.2006 | 17:20
Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
Tak som teda konecne po vacsich problemoch nainstaloval ubuntu 6.06.1 LTS, ale nejak neviem rozdychat net. Pouzivam wifi USB adapter netgear wg111. V System - Administration - Networking je wireless connection active (ako eth1). Router ma dynamicku IP. V stavovom riadku vpravo hore je ikonka pripojenia, ked na nu nabehnem kurzorom tak vypise Network connction: Io. na ubuntu.com a ubuntu.cz sa momentalne nemozem dostat a cez google som nenasiel nic pouzitelne (asi neviem hlada). mozete mi plz poradit ako rozchodit to pripojenie na net? inak uprimne povedane mam z toho vsetkeho taaaaaaaakuto velku hlavu (particie vytvorene pri instalacii som sa radsej ani nepokusal hladat :D). PS: prosim neodporucajte mi ze si mam nieco stiahnut pac ako ste si vyssie asi vsimli tak nemam pristup na net :D PS2: instaloval som z DVD
    • Re: Ako rozchodit wifi 19.10.2006 | 21:48
      WlaSaTy   Návštevník
      ako si potom zvladol napisat tuto otazku ked nemas internet?
      • Re: Re: Ako rozchodit wifi 19.10.2006 | 22:19
        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
        jednoducho - pisal som z ineho pocitaca :D ale uz som net rozchodil aj na notebooku kde mam nainstalovany linux. Pomohol pri tom tento navod: https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Device/NetgearWG111?highlight=%28wg111%29%7C%28netgear%29 ale aj tak mi dalo dost prace to rozchodit, lebo som mal na routeri nastavenu ochranu WPA-PSK a s tou sa ubuntu ocividne nekamarati :D inak uprimne povedane urobil som to co bolo v navode, ale sam by som to nezopakoval a nemam ponatia co som vlastne robil :D
        • Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 19.10.2006 | 22:47
          WlaSaTy   Návštevník
          pecka, takze si zrusil nacitanie linuxovych ovladacov ktore este asi moc nejdu, nahodil wirdos ovladac cez ndiswarper, nastavil kartu ako klienta k routeru s autorizacnym klucom. inac, neverim tomu ze buntu nema rad wpa-psk, skor by som si dovolil tvrdit ze dana usb palicka nema krypto procesor ale je to riesene cez ovladace. no a tie maju v obidvoch systemoch inac riesenu vrstvu prepojenia zo systemom.
          • Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 19.10.2006 | 23:54
            Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
            ked opomeniem ze fuckt nerozumiem tomu co si napisal tak som urobil len to co som nasiel na ubuntu.com kedze som sa tu nedockal odpovede. vysledok je ze net funguje. wpa-psk mi pod win chodilo bez problemov, pod linuxom som net nerozchodil az kym som to nezmenil na wep. navyse ubuntu nema v nastaveniach moznost wpa-psk. ak mas radu ako to rozchodit lepsie tak sem s nou...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 20.10.2006 | 00:06
              WlaSaTy   Návštevník
              wpa-psk ti pojde pod operacnym systemom ktory ti vyemuluje danu funkcionalitu s ovladacmi danej karty. vzhladom na postoj vyrobcu k linuxu mas smolu. mozno je to tym ze sa hambi priznat ze dana funkcionalita nie je zalezitostou hardware ale ovladacov a danej klucenke chyba viacej veci.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 20.10.2006 | 00:09
                Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
                ofkej, mozem fungovat aj cez wep, ale otazka terazky je ci som toho pokazil velmi vela a mam zacat radsej odznova a spojazdnit to inak, alebo sa nic hrozne nestalo a mozem fungovat dalej :D
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 20.10.2006 | 15:25
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hm, ak to funguje a pozadovana uroven zabezpecenia je pre teba dostatocna, tak je vybavene. ak by si ajtak mal zakerneho suseda, tak zvysenie urovne bezpecnosti iba oddiali nevyhnutne zlo. teda ak mas flat bez fair use policy, tak sa s tym nema zmysel dalej zaoberat ... ajtak je wifi hotspot po case degradovany na free wifi hotspot :-) jediny sposob aspon ciastocnej ochrany pri beznych lacnych zafiadeniach je vypinat router a znizovat vyzarovanie na minimum. moj sused napriklad pouzival HW obmdzovac vykonu. bud vytiahol antenu alebo ju prikryl prazdnou plechovkou od piva :-) LOL PS.: na ochranu cez MAC a ESSID by som sa nespoliehal, pokial ich nemenis priliz casto. snifnut sa da vsetko ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit wifi 23.10.2006 | 13:54
                    Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
                    no mam net cez kablovku, sice s fair use ale problemy som nezaznamenal. v mojej otazke neslo ani tak o zabezpecenie, ale o to rozchodenie wifi - ci sa do toho mam pustat znova a ak ano tak ako, alebo ci to moze ostat tak ako som to priesil podla toho vyssie uvedeneho navodu :)) inak dik za tipy na HW obmedzenia routera :))))
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozchodit 23.10.2006 | 14:44
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak ti to funguje a nevadi ti mensia uroven zabezpecenia, ale o tom sme sa uz bavili ... mimochodom, to obmedzenie sa netyka routera ale usb klucenky na wifi, respektive jej funkcionality. ale koho to uz zaujima, problem bol uz davno vyrieseny..
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako rozcho 23.10.2006 | 17:20
                        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
                        hej hej, to som pochopil ... len som dostal strach z tej prvej reakcie, ze som v systeme nejake skody narobil tym postupom ako som to rozchodil a na to sa vlastne pytam :))